شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴
بازدید: 79

اظهارنظر تامل برانگیز نماینده مجلس درباره حل پدیده دست فروشی

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، علی‌ اسدی‌کرم درباره حضور گسترده دستفروشان در معابر کشور، اضافه کرد: دستفروشان تامین کننده اقتصاد خانوار‌ها بویژه  در دهک‌های کم درآمد جامعه  هستند، بنابراین بدون ایجاد شغل جایگزین، سد کردن مسیر اشتغال دستفروشان صحیح نیست بلکه می‌بایست در شرایط کنونی شهرداری با افزایش مراکز خرید با غرفه‌های رایگان  علاوه بر نظارت اجمالی  بر عملکرد دستفروشان رونق اقتصادی این بخش از جامعه را نیز رقم بزند.

وی با بیان اینکه گسترش شیوع اشتغال کاذب ارتباط مستقیم و فراگیر با نبود اشتغال پایدار دارد، تصریح کرد: سخت گیری بیش از حد به دستفروشان راه حلی برای  ساماندهی اقتصادی نیست.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از افزایش پدیده دستفروشی باید سرمایه گذاری برای توسعه مشاغل تولید محور عملیاتی شود تا بتوان رشد خالص تولید را نیز در کشور ارتقا داد بنابراین تا زمانی که بتوان برای بسیاری از افراد اشتغال پایدار ایجاد کرد  بایداجازه داد، دستفروشان در محیط‌های بهداشتی زیر نظر شهرداری محصولات خود  را در معرض فروش با نرخ منطقی بگذارند تا بتوان برای خانواده کسب درآمد کنند.

اسدی‌کرم افزود: نبود درآمدهای پایدار عاملی برای گسترش اشتغال کاذب در کشور تلقی می‌شود زیرا زمانی که سرپرست خانواده برای تامین اقتصاد خانواده‌اش چاره‌ای نداشته باشد، تن به دستفروشی می‌دهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه سخت گیری بیش از حد به دستفروشان راه حلی برای ساماندهی اقتصادی نیست، یادآور شد: افزایش غرفه‌های رایگان شهرداری برای امرار معاش الزامی‌ است تا بتوان مرهمی ‌برای  دهک‌های کم درآمد اقتصادی جامعه باشیم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of