شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۲
بازدید: 354

اصلاح طرح لبخند چیست؟

دکتر لیلا صدقی در گفت‌وگو با طبنا(خبرگزاری سلامت)، درباره اصلاح طرح لبخند اظهار کرد: درمان دندان‌های آسیب دیده یا پوسیده و اصلاح ترتیب و اندازه دندان‌ها را به اصلاح طرح لبخند می‌گویند که امروز یکی از اعمال زیبایی دندان که می‌تواند باعث زیبایی لبخند و افزایش میزان جذابیت افراد شود اصلاح طرح لبخند است.

وی با بیان اینکه داشتن دندان‌های صاف، مرتب و سفید بیانگر زیبایی و جذابیت هر فرد است، افزود: برخی از داشتن دندان‌های نامرتب، بدرنگ و بهم ریختگی آن رنج می‌برند.

این دندانپزشک خاطرنشان کرد: درمان‌های همچون ارتودنسی، بلیچینگ یا سفید کردن دندان، اصلاح بد فرمی و بهم ریختگی دندان، روکش‌های زیبایی دندان و ایمپلنت دندان سبب اصلاح دندان‌های بد شکلی دندان همچون شکستگی، لب پریدگی دندان، فاصله دندان، کجی دندان، روی هم قرار گیری دندان ها اشاره کرد.

صدقی با اشاره به اینکه ارتودنسی دندان به اصلاح فک و نامنظم بودن دندان‌ها گفته‌ می‌شود، عنوان کرد: در بسیاری از موارد می‌توان بدشکلی و بهم ریختگی‌های دندانی را با روش لامینیت اصلاح و به کمک ارتودنسی جایگاه دندان‌ها را اصلاح کرد.

وی اضافه کرد: لامینیت پوسته‌های ظریف و مستحکمی هستند که با قرار گرفتن بر روی دندان بد رنگی و بی نظمی آن‌ها را اصلاح می کنند، برای قرار دادن لامینیت ها برروی دندان نیازی به تراش زیاد دندان‌ها نیست و البته در موارد اندک هم با تراش بسیار کوچکی برروی دندان نصب می شوند .

این دندانپزشک با بیان اینکه با قرار گرفتن لامینیت‌ها روی دندان، بدفرمی دندان‌ها اصلاح می‌شود، یادآور شد: گاهی این روش را به عنوان جایگزین ارتودنسی در نظر گرفته می‌شود چراکه لامینیت‌های دندانی مقاوم هستند و در انواع کامپوزیتی و سرامیکی ارائه و با توجه به نیاز بیمار مورد استفاده قرار می گیرد .

صدقی یادآور شد: از جمله روش‌های اصلاح طرح لبخند، استفاده از روکش‌های زیبایی دندان است که در این روش برای زیبا و سفید کردن دندان‌ها استفاده می‌شود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of