Friday 24 January 2020 | جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
بازدید: 170

استفاده از VAR در هر ورزشگاه ۳۰۰ هزار دلار هزینه دارد

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، فریدون اصفهانیان درباره اشتباهات داوری در هفته‌های اخیر لیگ برتر فوتبال گفت: ما نمی‌گوییم که اشتباه نداریم، اما اکثر تیم‌ها می‌گویند اشتباهات به ضرر ما بوده و ضربه خوردیم. تیمی‌نمی‌گوید ما هم از اشتباهات داوری سود بردیم. اگر شما صد اسکناس بشمارید و فشاری هم روی شما نباشد، ممکن است اشتباه کنید. به همین خاطر دستگاه پول‌ها را می‌شمارد. ممکن است این دستگاه هم اشتباه کند. در جام جهانی هم که بهترین داوران در آن قضاوت می‌کنند، از کمک‌داور ویدیویی استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: داوران ما زحمت می‌کشند و دوست دارند قضاوت درستی داشته باشند. قبول ندارم که می‌گویند اشتباه داوری جزئی از بازی نیست. داوران ممکن‌الخطا هستند و ممکن است خطا کنند. انسان در هر زمینه‌ای اشتباه می‌کند، اما باید تلاش کنیم و تلاش هم می‌کنیم. بهترین مدرسان را که برای داوران جام جهانی تدریس کردند، به ایران می‌آوریم. در ابتدای فصل و تعطیلات نیم‌فصل برای داوران کلاس می‌گذاریم و تلاش می‌کنیم نقاط ضعف آنها را کم کنیم. نمی‌دانیم دیگر چه کنیم. راه دیگری وجود دارد که باشگاه‌ها تفاهم کنند، در همه ورزشگاه‌ها دوربین نصب کنند و از VAR استفاده شود.» رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال با بیان این جمله تصریح کرد: اگر چنین اتفاقی بیفتد، دولت هم باید کمک کند. ورزشگاه‌های ما باید به دوربین مجهز شوند و داوران ما آموزش‌های لازم را ببینند. در این زمینه با تاج هم صحبت کردم. او تأکید می‌کند که این اتفاق بیفتد.

اصفهانیان با بیان اینکه در این زمینه جلسات مختلفی از جمله با فغانی برگزار شده است، خاطرنشان کرد: ارقام مورد نظر برای این پروسه را نیز به تاج گفتیم. برای هر ورزشگاه باید حداقل ۱۰ دوربین نصب شود و اتاقی برای کمک‌داور ویدیویی و تلویزیون‌های متعدد استفاده کنیم. فکر کنم هزینه آن برای هر ورزشگاه، ۳۰۰ هزار دلار می‌شود. مجموعه‌ای که این کار را پیگیری می‌کند، از کشور کره جنوبی قیمت گرفته و آنها چنین مبلغی را به ما اعلام کردند. (تسنیم)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of