Saturday 18 January 2020 | شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
بازدید: 134

استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان برای تامین اولویت‌های حوزه تجهیزات پزشکی

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، حسین صفوی با اشاره به برگزاری اولین جلسه قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی اظهار کرد: دوشنبه اولین جلسه قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی برای هماهنگی بین معاونت‌های دارو و تجهیزات پزشکی برگزار شد و گزارش وضعیت را خدمت به وزیر بهداشت و اعضای قرارگاه ارائه کردیم.

مدیر کل اداره تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو ادامه داد: ما در اولین جلسه در مورد اقدامات لازم در تصمیم‌گیری کردیم و بلافاصله وزیر بهداشت دستور داد این اقدامات ابلاغ و اجرایی شوند و به دلیل اینکه همه دست اندرکاران دارو و تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در جلسات قرار گاه حضور دارند، تصمیمات جمعی و با در نظر گرفتن همه شرایط گرفته و اجرایی می‌شوند.

صفوی بیان کرد: در این جلسه تکالیف هر واحد وزارت بهداشت در زمینه تامین دارو و تجهیزات پزشکی ابلاغ و تکالیفی نیز به عهده اداره کل تجهیزات پزشکی به منظور تامین تجهیزات پزشکی گذاشته شد.

مدیر کل اداره تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو اظهار کرد: ما با معاونت علمی‌ در حال پیگیری و عقد تفاهم نامه هستیم و یکی از اقدامات این است که از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان برای تامین اولویت‌های در حوزه تجهیزات پزشکی استفاده کنیم.

صفوی بیان کرد: مقرر شده است تا شرکت‌های دانش‌بنیان را برای اخذ تاییدیه کالا کمک کنیم و شرکت‌های دانش‌بنیان با همکاری وزارت بهداشت به شرکت‌های مشاور معرفی می‌شوند تا برای تسلیم اسناد به وزارت بهداشت آماده شوند و زودتر بتوانند تایید و پروانه ساخت کالا را اخذ کنند.

مدیر کل اداره تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو یادآوری کرد: همچنین با معاونت علمی‌در زمینه حمایت‌های مالی در حال بحث و بررسی هستیم و هنوز به جمع بندی نرسیده‌ایم و در تلاش هستیم تا بتوانیم به بهترین نحو تسهیلات حمایت‌های مالی فراهم شوند.(باشگاه خبرنگاران)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of