Saturday 29 February 2020 | شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲
بازدید: 387

ارجاع پرونده کارواش‌های آلاینده‌ آب به مراجع قضایی

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمد حسین بازگیر با بیان اینکه برنامه پایش کارواش‌های شهر تهران از اسفند ماه سال گذشته آغاز شد و همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: بر اساس این برنامه، بیش از ۲۰۰ کارواش بزرگ و پر کار در سطح شهر تهران شناسایی شده است که نیاز به پایش و بررسی دارند.

وی با اشاره به اینکه مشکل اساسی کارواش‌ها خروجی فاضلاب آن‌ها است، تصریح کرد: کارواش‌ها واحدهای آب‌بری هستند که باید فاضلاب تولیدی آن‌ها مدیریت شود. متاسفانه برخی از این واحدها در سطح شهر تهران فاقد سیستم تصفیه فاضلاب هستند.

بازگیرافزود: برخی از کارواش‌های سطح شهر نیز تاسیسات رفع آلودگی آب را دارند. در برنامه پایش کارواش‌ها، تجهیزات و تاسیسات تمامی آن‌ها توسط ماموران محیط زیست بررسی می‌شود و حتی از خروجی کارواش‌هایی که سیستم تصفیه پساب نیز دارند نمونه‌برداری و آزمایش می‌شود تا استاندارد بودن یا نبودن آن‌ها مشخص شود.

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران با تاکید بر بازچرخانی آب در سطح کارواش‌ها گفت: چنانچه سیستم تصفیه فاضلاب و بازچرخانی آب در کارواش‌ها به‌درستی عمل کند، آب تصفیه می‌شود و دوباره می‌توان از آن استفاده کرد حتی می‌توان آب تصفیه شده را به محیط‌های پذیرنده‌ای مانند چاه جاذب یا آب‌های سطحی رها کرد.

وی با اشاره به اینکه به کارواش‌های آلاینده محیط زیست اخطاریه آلایندگی و مهلت برای رفع آن داده می‌شود،اظهارکرد: چنانچه واحدی به اخطاریه محیط زیست بی‌توجهی کند به مراجع قضایی معرفی و با آن واحد متخلف به‌صورت قانونی برخورد می‌شود.

بازگیر در پایان با بیان اینکه تاکنون تعدادی پرونده قضایی برای کارواش‌های متخلف در مراجع قضایی تشکیل شده است، گفت: برخی کارواش‌ها در سطح شهر تهران بزرگ‌تر هستند و فعالیت بیشتری دارند و درحال حاضر در اولویت برنامه پایش اداره محیط زیست شهر تهران قرار دارند.(ایسنا)

 

 

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of