Friday 3 April 2020 | جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
بازدید: 335

ارائه خدمات رایگان به بیش از ۲ هزار بیمار مبتلا به ام اس

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت در اطلاعیه ای اعلام کرد: ۲۳۷۷ بیمار شناسایی شده در استان آذربایجان غربی توسط دو بیمارستان امام خمینی و شهید مطهری خدمات دریافت می‌کنند و اعضای کمیته ام اس دانشگاهی نیز در همین مراکز مستقر و به درمان بیماران مشغول هستند.

همچنین در این مراکز خدمات فیزیوتراپی و ام ار ای به بیماران ارائه می‌شود و داروهای مورد نیاز آنها در داروخانه‌های هلال احمر و قدس با حواله صادر شده از سوی معاونت درمان توزیع می‌شود.

همچنین داروخانه‌های شهرهای مهاباد، بوکان و خوی نیز داروهای بیماران ام اس را به جهت مراجعه کمتر این بیماران به مرکز استان ارائه می‌دهند. پایگاه‌های مشاوره در شهرهای مهاباد و خوی نیز ساخته شده و مشغول خدمت رسانی به بیماران است.

در حال حاضر فضای فیزیکی مرکز جامع در قالب مراکز جامع بیماران خاص و صعب العلاج در بیمارستان‌های شهید مطهری و امام خمینی(ره) نیز تکمیل شده و در آستانه تجهیز است.

براساس مندرجات سامانه بیماران خاص در معاونت درمان بیماران ام اس مطابق بسته خدمتی ابلاغی از سوی معاونت درمان وزارت بهداشت مشمول گرفتن خدمت هستند و خدمات مورد تعهد این معاونت اعم از ویزیت‌های تخصصی و فوق تخصصی، مشاوره، خدمات پاراکلینیک و آزمایشات، خدمات توانبخشی اعم از فیزیوتراپی و کاردرمانی و گفتار درمانی، دندانپزشکی و فرانشیز داروهای ایرانی تولید داخل برای هر بیمار ثبت شده به صورت رایگان ارائه می‌شود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of