Sunday 20 October 2019 | یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳
بازدید: 188

اختلال خوردن، عامل ابتلا به افسردگی در زنان باردار

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت) از مدیکال‌اکسپرس، دانشمندان بریتانیایی با بررسی ۹هزار و ۲۷۶ زن، متوجه شدند که علایم افسردگی در زنان بارداری که در گذشته به یکی از اختلال‌های خوردن، مانند بی‌اشتهایی عصبی یا پرخوری عصبی مبتلا بودند،‌ از هفته ۱۸ام بارداری تا ۱۸ سال پس از زایمان‌شان وجود دارد.

در این تحقیق، مشخص شد که ۱,۴ درصد از زنان تمام عمرشان به بی‌اشتهایی عصبی مبتلا بودند و ۱,۶ درصد از آنها پرخوری عصبی داشتند و ۰.۶ درصد از این زنان به هر دو اختلال بی‌اشتهایی یا پرخوری عصبی مبتلا شده بودند.

محققان با مقایسه این زنان، با زنانی که هیچ نوع اختلال غذایی نداشتند، متوجه شدند افسردگی، زنان دارای تجربه اختلال خوردن را بیشتر تحت تاثیر قرار می‌دهد.

در واقع هنگام بارداری، بین مصرف غذا و ظاهر بدن، ارتباطی وجود دارد که این به نوبه خود فرد را گرفتار اختلال خوردن کرده و در نتیجه به دنبال آن، علایم افسردگی هم نمایان می‌شوند.

به گزارش طبنا، محققان بریتانیایی می‌گویند، آموزش زنان باردار که چگونه اختلال‌های غذایی را هنگام بارداری تشخیص دهند، می‌تواند در شناسایی علایم افسرده‌کننده کمک کند و جلوی این بیماری عذاب‌دهنده را بگیرد.

مترجم: نادیا زکالوند

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of