Sunday 20 October 2019 | یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
بازدید: 253

اختلالات قند خون یکی از مشکلات شایع در بروز بیماری‌های غیرواگیر است

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، زهرا عبدالهی اظهار کرد: عارضه فشار خون یکی از ریز فاکتورهای اصلی و مهم در بروز بیماری‌‌های غیرواگیری مانند سکته‌های مغزی و قلبی و عروقی است و تغذیه نقشی مهم در بروز عارضه فشار خون بالا دارد.

وی ادامه داد: کنترل فشار خون باید به صورت مستمر و دوره‌ای انجام شود و بیماران باید برای جلوگیری از ایجاد عوارض محتلف ناشی از بیماری فشار خون از مصرف بیش از اندازه نمک به شدت پرهیز کنند.

رئیس دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت تاکید کرد: در حال حاضر با راه‌اندازی کمپین فشار خون پیش بینی می‌شود که ۱۰ میلیون بیمار جدید و افرادی که عارضه فشار خون را کنترل نکرده در این کمپین شناسایی شود.

عبدالهی ادامه داد: بعد از طرح بسیج ملی فشار خون کمپین کنترل دیابت اجرا می‌شود زیرا این عارضه بر اثر اختلالات قند خون ایجاد می‌شود.

وی گفت: اختلالات قند خون یکی از مشکلات شایع در بروز بیماری‌های غیر واگیر است که بسیاری از مردم نسبت به کنترل قند خون اطلاعات کافی را ندارند و همین مساله باعث بروز عوارض مختلف در افراد می‌شود.

رئیس دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت گفت: افرادی که به مراکز جامع خدمات سلامت و پایگاه‌های بهداشت مراجعه می‌کنند علاوه بر کنترل فشار خون میزان قند آنها نیز اندازه‌گیری می‌شود و یکی از مهمترین فاکتور‌های مهم در بیماری‌های غیر واگیر الگوی غذایی ناسالم و استفاده از غذاهای چرب مانند انواع فست فود است.

عبدالهی یادآوری کرد: کمپین دیابت با هدف پیشگیری از بروز قند بالا در افراد و جلوگیری از تشکیل ریز فاکتورهای بیماری‌‌های غیرواگیر است.(باشگاه خبرنگاران)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of