۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸

اخاذی از خودروهای هنجارشکن در قالب مأمور/ پلیس قلابی دستگیر شد

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، سرهنگ احمد نجفی، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح این خبر گفت: با اشاره به شکایت یکی از شهروندان از فردی که خودش را  به عنوان مأمور پلیس معرفی کرده بود، پرونده‌ای با موضوع سرقت تحت پوشش مأمور تشکیل و جهت رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ۱:۳۰ بامداد مورخه ۱۲ مهر ۱۳۹۷ با خودرو در خیابان فردوسی به سمت داروخانه در حال تردد بودم که فردی با یک دستگاه موتور سیکلت بنده را متوقف کرد.

شاکی ادامه داد: آن فرد به من گفت که خودروی شما مشکوک است و باید تفتیش شود؛ پس از  گشتن خودرو و دیدن مدارکم نیز گفت که خودرو را روشن کن تا به سمت اداره حرکت کنیم؛ بنده که حیران و در شوک بودم از او توضیح خواستم که عنوان داشت هرچه در کارت عابر بانکت داری به حساب من واریز کن و خودت رو خلاص کن.

من هم که به دلیل تهیه داروهای مادرم عجله داشتم با اکراه به اتفاق این فرد به عابر بانک مراجعه و مبلغ ۵۵۰ هزار تومان به حساب وی کارت به کارت کردم که متهم پس از واریز پول به حسابش به سرعت از محل متواری شد.

معاون مبارزه با سرقت خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به انجام تحقیقات میدانی و  همچنین بازبینی تصاویر دوربین‌های مداربسته خیابان فردوسی به تصاویر به دست آمده از متهم و شناسایی توسط شاکی خبر داد.

وی گفت : کارآگاهان اداره پنجم با بررسی تراکنش مالی حساب مالباخته موفق به شناسایی این مجرم سابقه‌دار و حرفه‌ای شدند که بررسی سوابق وی نشان می‌دهد که وی بیش از ۲۰ بار به اتهام جعل عناوین و سرقت دستگیر و روانه زندان شده است.

با شناسایی تصویر مصطفی از سوی مالباخته، کاراگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی اقدام با شناسایی مخفیگاه وی در مورخه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ در عملیاتی غافلگیرانه موفق به دستگیری وی شدند.

سرهنگ کارآگاه نجفی بیان کرد: متهم در اعترافات خود در رابطه با نحوه انتخاب سوژه‌های خود اذعان داشت خودروهایی که اقدام به پخش موسیقی با صدای بلند می‌کردند یا خودروهایی که همراهان آنها حجاب  مناسبی نداشتند را انتخاب و به عنوان مامور ضابط قضایی از  آنها اخاذی می‌کرد.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهم، گفت: با توجه به سوابق متهم در ارتکاب سرقت‌های مشابه ، اعتراف صریح وی به ده‌ها فقره سرقت تحت پوشش مأمور بصورت پیاده و با استفاده از موتور سیکلت مشکی رنگ در مناطق مختلف شهر تهران به خصوص مرکز این شهر و به منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و همچنین سایر شکات و مالباختگان متهم، هماهنگی لازم با بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران جهت انتشار بدون پوشش تصاویر این متهم انجام شده است.

وی از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهم شدند دعوت کرد تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند. (فارس)

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments