۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷

احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌های غرب کشور تا سه شنبه

به گزارش خبرنگار طبنا (خبرگزاری سلامت)، مسعود حقیقت روز یکشنبه افزود: امروز و فردا در استان‌های شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور بارش باران گاهی به شکل رعد و برق و وزش باد شدید رخ خواهد داد که این وضعیت سه شنبه در جنوب غرب ادامه دارد.

وی اظهار داشت: امروز شدت بارش‌ها در جنوب آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کرمانشاه، غرب لرستان ، شمال ایلام و فردا در جنوب آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، نقاط شمالی خوزستان، ایلام ، غرب کردستان و سه شنبه در برخی از مناطق خوزستان شدید خواهد بود که می‌تواند منجر به آبگرفتگی معابر شود.

به گفته وی این سامانه می‌تواند در برخی از مناطق نیز تگرگ به همراه داشته باشد.

حقیقت ادامه داد: امروز و فردا در دامنه‌ها و ارتفاعات البرز به ویژه البرز غربی بارش پراکنده باران را شاهد خواهیم بود همچنین احتمال وقوع صاعقه نیز وجود دارد بنابراین به کشاورزان و دامداران توصیه می‌شود از رفتن به حاشیه رودخانه‌ها و ارتفاعات و در این بخش خودداری کنند.

وضعیت هوای تهران / گرم‌ترین و سردترین نقاط کشور

مدیر پایش سازمان هواشناسی با بیان اینکه در تهران نیز امروز و فردا احتمال رگبارهای پراکنده وجود دارد، افزود: کمینه امروز صبح تهران ۱۵ درجه، بیشینه دمای دیروز پایتخت ۲۲ درجه و امروز و فردا نیز در همین وضعیت باقی خواهد ماند اما سه شنبه به ۲۴ درجه خواهد رسید.

حقیقت گفت: میناب با ۳۹ درجه سانتی‌گراد و شیروان در خراسان شمالی ، لاله‌زار در استان کرمان، نیر در استان اردبیل و سربیشه در خراسان جنوبی با یک درجه به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of