Saturday 19 October 2019 | شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
بازدید: 141

اجرای طرح گفتگوی ملی خانواده برای ترمیم روانی سیل زدگان

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، معصومه ابتکار در خصوص اقدامات این معاونت در حادثه سیل اخیر گفت: از ساعات اولیه شروع سیل در استان گلستان، لرستان و خوزستان با مشاوران و مدیران کل استان‌های آسیب دیده ارتباط برقرار کردیم و بر روی نیازهای خاص زنان، کودکان و امنیت زنان باردار تمرکز کردیم.

وی افزود: تشکل‌های دولتی و ستادی نیز از ابتدای سیل فعالیت خود را در استان‌ها آغاز کرده و در حال امداد رسانی به خانواده‌ها هستند. در سفرم به لرستان نیز از از اقدامات خوب تشکل‌های فعال و ستادها بازدید کردم.

ابتکار با بیان اینکه برای ترمیم روحیه زنان و کودکان آسیب دیده، طرح ارتقا تاب‌آوری را در مناطق در حال اجرا است، اظهار داشت: این طرح پیش‌تر در استان‌های مختلف اجرا می‌شد و با توجه به وضعیت کنونی هموطنان و نیاز روانی خانواده‌ها به آرامش، با قوت بیشتری آن را اجرا خواهیم کرد.

معاون زنان و خانواده رئیس جمهور تصریح کرد: طرح گفتگوی ملی خانواده نیز با حضور مددکاران اجتماعی و برای مدیریت شرایط روانی خانواده‌های سیل زده اجرا می‌شود.

وی در خصوص سفر خود به لرستان خاطرنشان کرد: در سفرم به لرستان با مدیران شبکه بهداشت نشست و بهداشت باروری نشست اختصاصی برای تمرکز بر امدادرسانی به بانوان داشتم. به علاوه از کمپ‌های هلال احمر و چادرهای اسکان نیز بازدید کردم. خوشبختانه خدمات بهداشتی به بانوان و کودکان با وضعیت خوبی ارائه می‌شود و در همین مدت ۴۶ مورد زایمان موفق در شهرها و روستاهای سیل زده داشتیم.

ابتکار تأکید کرد: مهم‌ترین وظیفه معاونت زنان در این حادثه، سیاست گذاری، همکاری با دستگاه‌های دیگر برای نظارت بر ارائه خدمات و پایش نیازهای مناطق سیل زده است.(مهر)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of