Saturday 29 February 2020 | شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
بازدید: 184

اجرای برخی از پروژه‌های آب‌های سطحی متوقف شد

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، شهربانو امانی در تذکر پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران در خصوص آب‌های سطحی گفت: یکی از مباحث مهم در موضوع آب، موضوع مدیریت آب‌های سطحی است. با توجه به اطلاعات کسب شده، در این خصوص، طرح عملیاتی و اجرایی وجود دارد، ولی به‌دلیل عدم توجه کافی و اختصاص بودجه مناسب، اجرای پروژه‌ها، پیشرفت چشم‌گیری نداشته و در بعضی موارد کار متوقف شده است.

وی بیان کرد: در این راستا با توجه به اهمیت ایمنی شهر و لزوم ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان و محیط‌زیست، لازم است توجه کافی و عملی به مدیریت آب‌های سطحی صورت گیرد.

امانی ادامه داد: موضوع دیگر که به‌قدر کافی، توجه لازم به آن نشده است، حفظ سرمایه‌ها و نگهداشت مجاری و تاسیسات است. در حال حاضر کانال و تاسیسات موجود بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان ارزش دارند که در اثر بی‌توجهی در طی سالیان گذشته در معرض آسیب و تخریب قرار دارند.

عضو شورای شهر تهران افزود: موضوع نگهداشت شبکه اصلی مدیریت آب‌های سطحی شامل حفاظت، ترمیم و مرمت، نگهداری و بهره‌برداری، یک موضوع تخصصی است. در صورتی که در بهترین حالت، لایروبی و تمیز کردن آن مد نظر قرار گرفته است. این اقدامات کافی نیست و موجب هدر رفت سرمایه‌های موجود می‌شود.

امانی گفت: نگهداشت باید به‌صورت کاملاً تخصصی با اقداماتی چون پایش، حفظ حریم، جلوگیری از دخل و تصرف توسط سایر ارگان‌ها، نگهداری، ترمیم و مرمت مجاری و تاسیسات، در دستور کار حوزه فنی و عمرانی قرار گیرد.

وی درخواست کرد که در اجرای ماده هفتاد و سوم (۷۳) قانون شوراها مراتب را به شهردار تهران اعلام کنند. (فارس)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of