Sunday 7 June 2020 | یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
بازدید: 450

آموزش رفتارهای صحیح اجتماعی از طریق اسباب بازی/ صادرات ۱۱ میلیون دلاری اسباب‌بازی

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، محسن حموله در آستانه برگزاری اولین نمایشگاه اسباب‌بازی و سرگرمی در ارتباط با وضعیت اسباب بازی از نظر کیفی در کشور اظهار کرد: کیفیت تولید در بعضی بخش‌های تولید اسباب بازی مثل محصولات مقوایی و کاغذی و اسباب بازی‌های پلاستیکی تقریبا به مرز قابل قبول رسیده است و امروز بعضی محصولات‌مان حتی در سطح استانداردهای جهانی در حال تولید و توزیع است.

وی افزود: البته در بعضی بخش‌های تولیدی مثل اسباب بازی‌های چوبی هنوز به کیفیت قابل قبولی نرسیده‌ایم. دلیلش هم این است که در کشور ما امکان دسترسی به چوب صنعتی خشک تقریبا ممکن نیست و روش‌های فرآوری و رنگ‌آمیزی چوب کاملا بدوی و سنتی است. به همین دلیل با تولید اسباب بازی با کیفیت چوبی فاصله زیادی داریم.

دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی ادامه داد: در حال حاضر برخی تولید کننده‌ها با توجه به شناخت بازارهای جهانی توانسته‌اند، تولیدات خوبی را عرضه کنند؛ طوری که  به صادرات اسباب‌بازی هم منجر شود. در سال گذشته طبق اعلام مسئولین وزارت صنعت و معدن و تجارت نزدیک به ۱۱ میلیون دلار صادرات انجام شده است و در حال حاضر با توجه به نوسانات ارز برخی از وارد کنندگان با توجه به ارتباطات خوب و موثر در تلاش هستند تا محصول ایرانی به کشورهای همسایه صادر شود.

وی در مورد اینکه خانواده‌ها چه ویژگی‌هایی را برای خرید اسباب بازی کودکان خود باید مورد توجه قرار دهند عنوان کرد: ویژگی‌های کودکان کاملا با یکدیگر متفاوت است و والدین معمولا با مراجعه به متخصصان و مربیان مربوطه می‌توانند ویژگی‌های فرزندان خود را یافته و با دقت و تمرکز بیشتر بر توانایی‌ها و ضعف‌های آنها، محصولاتی را انتخاب کنند که مناسب فرزندشان باشد.

وی در مورد اینکه اسباب بازی چقدر در شکوفایی ذهنی کودکان موثر است، گفت: اسباب بازی در گروه آموزش‌های غیرمستقیم، بیشترین سهم را در انتقال مفاهیم آموزشی به کودکان دارد. سطحی از یادگیری در بازی با اسباب بازی طراحی شده توسط متخصصان به کودکان منتقل می‌شود که کاملا اثرگذار و ماندگار است و از این نظر اسباب بازی در همه گروه‌های آن رقیبی ندارد.

حموله در مورد اینکه چگونه از طریق اسباب بازی می‌توانیم رفتارهای اجتماعی صحیح را به کودکان آموزش دهیم، گفت: گروهی از اسباب بازی‌ها به منظور آموزش رفتارهای اجتماعی مانند سبک زندگی، آپارتمان نشینی و فرهنگ ترافیک طراحی شده‌اند و خوشبختانه در کشور ما و مجموعه تولید ملی هم مثال‌های زیادی از آنها داریم.

دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی تصریح کرد: استفاده به‌هنگام و مناسب این گروه محصولات قطعا مفید و موثر خواهد بود. علاوه بر رشد روانی کودک و رشد شخصیت، بازی سبب کسب مهارت‌های اجتماعی می‌شود از آنجا که بازی راه را برای دوستی و تعامل میان کودکان همسال می‌گشاید و کودک خود را عضوی از یک  جمع می داند،احساس می‌کند به ارزیابی منصفانه رفتار و کردار خویش و همبازی‌هایش می‌پردازد.

حموله در مورد برگزاری نتایج موثر این نمایشگاه برای خانواده‌ها و کودکان گفت: نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی فرصتی است تا تولید کنندگان و فروشندگان اسباب‌بازی دستاورد‌های این حوزه را به مخاطبان خود ارائه کنند و خانواده‌ها هم از این فرصت استفاده خواهند کرد تا اسباب بازی‌های مناسب را در یک محل مشاهده و خرید کنند. در حال حاضر خانواده‌ها کمتر وقت دارند که برای خرید اسباب بازی به فروشگاه‌ها مراجعه کنند.

دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی خاطر نشان کرد: این نمایشگاه در کنار سایر برنامه‌های جانبی این فرصت را برای پدر و مادر‌ها فراهم می‌کند. امسال این دومین نمایشگاه فروش اسباب بازی در سطح تهران است که از سوی شورای نظارت بر اسباب‌بازی مجوز گرفته و در آبان ماه هم چهارمین جشنواره ملی اسباب‌بازی به‌صورت تخصصی برگزار خواهد شد. قطعا این چنین نمایشگاه‌هایی با ایجاد سازوکار مناسب زمینه‌های ایجاد و توسعه صنعت اسباب بازی را فراهم می‌کند تا توانمندی‌های داخلی منجر به تولید فاخر ملی شود و نتایج حاصل از آن و محصولات مناسب در اختیار خانواده‌ها قرار گیرد.

گفتنی است اولین نمایشگاه اسباب‌بازی و سرگرمی ۲۳ تا ۲۷ مهرماه سال‌جاری در خیابان حجاب تهران، مرکز نمایشگاه‌های کانون (سالن حجاب)از ساعت ۱۰ صبح تا هشت شب برگزار خواهد شد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of