شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
بازدید: 79

آمریکا در باتلاق شکست گیر کرده است

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی که روز یکشنبه به خراسان شمالی سفر کرده است، در اجتماع پرشور مردم شیروان در استادیوم شهدای کارگر این شهر اظهارکرد: ۱۴ ماه است که سخت‌ترین تحریم را بزرگترین قدرت اقتصادی و نظامی‌ دنیال علیه ملت ایران تحمیل کرده است؛ تحریمی‌که اگر علیه هر ملت دیگری می‌شد، آن ملت را از پا در می‌آورد اما ملت قهرمان و قهرمان و هوشمند و مقاوم ایران اسلامی‌در طول این مدت با قدرت در برابر آنها ایستادگی کرده است.

روحانی تاکید کرد: آمریکایی‌ها در این ۱۴ ماه در هر مسیری چه اجتماعی چه سیاسی و چه حقوقی پیش رفتند، منجر به شکست شدند.

وی افزود: در سازمان ملل، اجتماعات گوناگون و در هفته اخیر حضورشان در آژانس بین المللی انرژی اتمی‌ نشان داد هیچ کشوری در دنیا به ادعای آنها اعتنا نکرد و در اجلاس شورای حکام آژانس اتمی‌جز آمریکا و یکی دو کشور دیگر، همه کشورهای جهان از ملت ایران حمایت کردند. این به معنای پیروزی و موفقیت ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی‌ ایران است.

رئیس جمهوری ادامه داد: در دادگاه بین المللی که ما از آمریکا شکایت بردیم، در مرحله اول آمریکا محکوم شد، در افکار عمومی‌ دنیا این کشور محکوم شد، در منطقه ما هم آمریکا در افغانستان، عراق و سوریه و اخیراً در یمن دچار شکست شد.

روحانی خطاب به مردم ایران اظهار کرد: اگر امروز کسی ادعا کند ملت ایران در سایه این فشارها در اراده آن تزلزل ایجاد شده است، این سخن ناروا، ناصحیح و دروغ است.

رئیس شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: اگر کسی امروز مدعی شود که در ایران اسلامی‌ نظام ما، ملت ما و دولت ما ناکارآمد است و نتوانسته است به مشکلات مردم توجه کند سخنی ناصحیح و نارواست.

روحانی اظهارکرد: ما در این کشور مشکل داریم؛ در شرایط بسیار سختی زندگی می‌کنیم اما در عین حال دست به دست هم داده‌ایم و در کنار هم ایستاده‌ایم و از مشکلات عبور خواهیم کرد.

رئیس جمهوری در ادامه به ارائه آماری از خصوص شاخص‌های اقتصادی کشور طی یک سال گذشته پرداخت و اظهار کرد: در این ۱۴ ماهی که فشار تحریم بر ما شدید شده است، آیا بدهی‌های خارجی ما کاهش یافته یا نه؛ اگر کاهش یافته یعنی ملت ما ملت پیروز و موفقی بوده است. هر کشوری که در مضیقه قرار می‌گیرد، بدهی‌هایش افزایش می‌یابد چون درآمدش کم می‌شود.

روحانی اظهارکرد: در سال ۹۶ ما ۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون (دلار) بدهی خارجی داشتیم که اکنون این رقم ۹.۵ میلیارد دلار است؛ یعنی حدود ۲۵ درصد بدهی خارجی ما کاهش یافته است.

رئیس جمهوری ادامه داد: این بدان معناست به رغم اینکه در سختی قرار گرفته‌ایم به سمت بیگانگان، خارجیان و صندوق‌های بین المللی دست دراز نکردیم، روی پای خود ایستادیم و مخارج خود را تا حد امکان تأمین کردیم و در عین حال بخشی از بدهی‌های گذشته را هم تأمین کردیم. در طول این یک سال به رغم سختی‌ها اشتغال و افزایش و بیکاری ما کاهش یافته است.

وی افزود: مسلماً امروز یکی از مشکلات ما بیکاری است و همه باید تلاش کنیم تا جوانان عزیز ما مشغول کار و تلاش باشند. آمار بیکاری پارسال ۱۲.۱ درصد بوده اما اکنون ۱۰.۸ درصد است یعنی ۳۲۱ هزار اشتغال از بهار پارسال به امسال افزایش یافته است.

روحانی با قدردانی از همه کارآفرینان و مردم در ایجاد اشتغال اضافه کرد: این شما بودید که اشتغال ایجاد کردید و زمین ایران را آباد کردید و ما را در گندم خودکفا کردید و حتی در سیل بنیان کن همه در کنار هم قرار گرفتید.(ایرنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of