Monday 9 December 2019 | دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۳
بازدید: 461

آغاز فعالیت تعدادی از بازارچه‌های مرزی در کرمانشاه/ اصلاح مصوبه جدید ساماندهی کوله‌بری

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمد ابراهیم‌ الهی‌تبار، با بیان اینکه هم اکنون در دو گذرگاه‌ مرزی پرویزخان و مرز خسروی کرمانشاه کارهای مبادلات گمرگی انجام می‌شود، اظهار داشت: در قالب مصوبه ساماندهی کوله بری، بازارچه مرزی قدیمی شوشمی در پاوه دوباره فعال شد و اواخر اردیبهشت نیز بازارچه مرزی ثلاث باباجانی آغاز به کار کرد.

وی ادامه داد: سومین بازارچه در قالب ساماندهی طرح کوله‌بری، تیله کوه در سرپل ذهاب است که کارهای زیر ساختی دارد و انشالله امسال بازگشایی می‌شود. بازارچه‌های مرزی شوشمی در پاوه و ثلاث باباجانی به طور کامل راه اندازی و  نماینده دستگاه‌های اجرایی لازم از گمرک و وزارت بهداشت در آن مستقر شده‌اند.

الهی تبار با اشاره به اینکه راه اندازی بازارچه های مرزی در کنترل قاچاق اثرگذار بوده است، عنوان کرد: اجناسی که قبلا به صورت کوله بری از مرز وارد می‌شدند، هم اکنون می‌توان گفت محدود شده‌اند و اتفاقاتی که در گذشته وجود داشت، انجام نمی‌شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کرمانشاه یادآور شد: مصوبه جدید ساماندهی کوله بری در حال اصلاحاتی است که اگر این آیین نامه به صورت کامل اجرا شود دیگر در مرز‌ها مشکلی نخواهیم داشت. طرح ساماندهی کوله‌بری در جلوگیری از کالای قاچاق به کشور، موثر بوده است.

الهی تبار اضافه کرد: ورود افراد در مرز‌ها به صورت دقیق بررسی می‌شود و مسلما وجود بازارچه‌های مرزی به جلوگیری از ورود غیر مجاز افراد هم کمک می‌کند.(میزان)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of