Friday 29 May 2020 | جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
بازدید: 296

آغاز ثبت‌نام دانشجو بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی

مشاور عالی سازمان سنجش از ثبت‌نام برای انتخاب رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌ها خبر داد.

 

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری سلامت حسین توکلی در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص ثبت‌نام برای انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی اظهار کرد: ثبت نام و انتخاب رشته اینترنتی برای پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی از تاریخ ۱۹ مرداد ۹۶ آغاز شد و تا ۲۳ مرداد ادامه دارد. در این مرحله، داوطلبانی که دارای مدرک پیش دانشگاهی تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۶ یا دیپلم نظام قدیم و مدرک کاردانی دانشگاه‌ها هستند برای ثبت نام اقدام کنند.

 

وی افزود: داوطلبان دارای دیپلم فنی و حرفه‌ای و کاردانش که فاقد مدرک پیش‌دانشگاهی یا مدرک کاردانی هستند حق ثبت‌نام و شرکت در این مرحله را ندارند.

 

مشاور عالی سازمان سنجش گفت:‌گزینش دانشجو در این مرحله براساس سوابط تحصیلی( معدل دیپلم) انجام می‌شود و تمام متقاضیان باید معدل کل و معدل کتبی خود را به صورت صحیح در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج کنند و در صورت مغایرت معدل کل و کتبی واقعی با معدل اعلام شده در تقاضانامه از ثبت‌نام پذیرفته شدگان ممانعت بعمل آمده و قبولی آنها لغو می‌شود.

 

توکلی بیان کرد: داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۹۶ شرکت کرده و مجاز به انتخاب رشته نشده‌اند یا در جلسه آزمون غایب بودند فقط مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی به روش پذیرش با اعمال سوابق تحصیلی هستند و در صورت درج کد رشته محل‌هایی که نمره آزمون در آن تأثیر دارد اجازه تأیید و مراحل انتخاب رشته اینترنتی به آنها داده نمی‌شود.

 

وی افزود:‌ داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۹۶ شرکت نکرده و متقاضی شرکت در پذیرش رشته‌ها براساس سوابق تحصیلی هستند، لازم است با پرداخت هزینه ۲۰ هزار تومان نسبت به ثبت نام اقدام و با تکمیل فرم تقاضانامه ثبت‌نامی نسبت به درج کد رشته محل‌های انتخابی خود براساس اولویت و علاقه‌مندی در فرم انتخاب رشته اقدام و در پایان شماره پرونده هفت رقمی و کد پیگیری ۱۶ رقمی را از سیستم دریافت کنند.

 

به گزارش سلامت در همین رابطه ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش از تکمیل ۸۷ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی خبر داد و گفت: ۱۲.۱ درصد ظرفیت دوره‌های روزانه و ۳۰ درصد ظرفیت دوره‌های شبانه بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی تکمیل می‌شود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of