Monday 1 June 2020 | دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
بازدید: 572

آسیب فکی دردهای گنگ سر و صورت را به همراه دارد

دکتر ارغوان تنکابنی در گفت‌وگو با طبنا(خبرگزاری سلامت) با بیان این مطلب که آسیب‌های وارده به فک می‌تواند منجر به بروز درد در ناحیه سر شود، افزود: استخوان فک پایین تنها استخوان متحرک فک محسوب می‌شود که به وسیله عضلات به کل جمجه متصل است.

وی ادامه داد: از این رو هر اتفاقی مثل انواع بیماری‌ها، التهاب‌های مختلف، تغییرات سندرومیک یا مادرزادی که در این عضلات تغییراتی ایجاد کرده باشد، می‌تواند باعث ارتباط غلط دو قسمت نگهداری استخوان متحرک فک و جمجمه شود و روی عضلات آسیب ایجاد کند.

تنکابنی اظهارداشت: در نتیجه وقتی این اختلال بوجود بیاید باعث بروز حالات و حرکات نادرست فک شود که در طولای مدت موجب دردهای گنگی در سر و صورت شود.

استادیار دندانپزشکی دانشگاه تهران تصریح کرد: دردهایی که بوجود می‌آید می‌تواند یک درد ساده و قابل تحمل باشد یا دردهایی شدید و شبیه به میگرن عارض شود که در بسیاری از موارد هم با میگرن اشتباه گرفته می‌شود، برای برخی‌ها هم ممکن است همراه با درد شنیدن صدای خاصی شبیه وزوز در گوش است.

وی تاکید کرد: به طور کلی چون تعریف درد حس ناخوشایند است و احساس آن با توجه به آستانه تجمل افراد متفاوت است، ممکمن است هر فردی به صورت متفاوتی درد این عارضه را درک کنند.

تنکابنی با اشاره به درمان این عارضه، اضافه کرد: معمولا  این افراد دردهای مزمنی دارند که بعد از مدت‌ها مراجعه به پزشک تنها با مسکن آرام می‌گیرند، اما عامل اصلی برای آنها پیدا نمی‌شود. برای این افراد خوب است که به متخصصان بیماری‌های دهان مراجعه کنند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of