Saturday 21 September 2019 | شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
بازدید: 342

آزمایشی جدید برای تشخیص زودهنگام بیماری‌های قلبی

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت) از دیلی‌میل، از این به بعد بیماران قلبی مجبور نیستند، زمان زیادی صرف تشخیص بیماری خود با استفاده از اسکن‌های قلب، کنند. اخیرا محققان و پزشکان بریتانیایی، نوعی آزمایش خون معرفی کرده‌اند که می‌تواند نه تنها به سرعت و تنها در مدت ۳ روز این بیماری را تشخیص دهد، بلکه بیماری‌های قلبی را در همان مراحل اولیه ابتلا شناسایی کند. پزشکان در این آزمایش خون، به دنبال پروتئین‌هایی هستند که فشار خون و مایع اطراف قلب را تنظیم می‌کند. وقتی ماهیچه‌های قلب شروع به کشش می‌کنند، پپتید ناتریوتیک مغزی بیشتری از قلب ترشح می‌شود تا جایی‌که در جریان خون به راحتی قابل ردیابی است.

درحال حاضر مشکل بیماران قلبی وقتی تشخیص داده می‌شود که دچار تنگی نفس، خستگی، پا و قوزک‌های ورم کرده می‌شوند. در اینگونه مواقع پزشکان عمومی، بیمار را به متخصصان قلب برای بررسی فعالیت الکتریکی قلب و انجام عکسبرداری پرتو ایکس، ارجاع می‌دهند تا نبود این مایع یا وجود بیش از حد آن را بررسی کنند. ماه‌ها طول می‌کشد تا بیشتر بیماران قلبی، نتایج آزمایش‌های خود را ببینند و به بیماری خود آگاه شوند. این موضوع در بیمارانی که باید به سرعت تحت عمل جراحی قرار گیرند، اهمیت خود را نشان می‌دهد.

آزمایش جدید خون، فقط ۱۵ دقیقه لازم دارد تا انجام شود و نتیجه آن، سه روز بعد اعلام می‌شود. این آزمایش می‌تواند جان بسیاری از بیماران مبتلا به مشکلات مهلک قلبی را نجات دهد.

به گزارش طبنا، پزشکان معتقدند که اگر افراد در مراحل اولیه بیماری قلبی، از این مشکل آگاه شوند، با تغییر سبک زندگی، ورزش و تجویز دارو می‌توانند از خطر مرگ بسیار دور بمانند.

مترجم: نادیا زکالوند

 

 

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of