۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴

آخرین وضعیت زلزله مسجد سلیمان؛ افزایش مصدومان به ۴۰ تن

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، اسماعیل نجار در این باره اظهار کرد: به دنبال وقوع زلزله ۵.۷ ریشتری حوالی مسجد سلیمان سازمان مدیریت بحران کشور تمامی‌تیم‌های امدادی و دستگاه‌های خدماتی را به حالت آماده‌باش در آورد.

وی با بیان اینکه تیم‌های ارزیاب دقایقی پس از زلزله به مناطق متاثر از زمین لزره اعزام شدند گفت:‌ برابر گزارش‌های اولیه تا کنون ۴۰ تن در پی این زمین لزره مصدوم شدند که بیش از نیمی‌از آنان خدمات درمانی  را به شکل سرپایی دریافت کرده‌اند.

وی افزود: متاسفانه تاکنون یک تن نیز جان خود را از دست داده که دلیل آن نیز وحشت ناشی از زمین لزره و سکته بوده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اضافه کرد: آماده باش دستگاه‌های امدادی و ارزیابی‌ها همچنان ادامه دارد.

اورژانس: زلزله مسجد سلیمان کشته نداشت

در حالی که اورژانس تهران اعلام می‌کند زلزله امروز مسجد سلیمان تاکنون کشته ای نداشته است اما هلال احمر اعلام کرد یک نفر فوتی داشته ایم.

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس در خصوص آخرین جزییات زلزله ۵.۷ ریشتری مسجد سلیمان توضیح داد: تعداد ۴ دستگاه اتوبوس آمبولانس از اهواز، هویزه، آبادان، رامهرمز و تعداد ۱۱  دستگاه آمبولانس از شهرهای اهواز، آبادان، دزفول، رامهرمز شوشتر هفتگل و باغملک به مسجدسلیمان اعزام شده‌اند.

وی گفت: تاکنون ۵ پس لرزه گزارش شده که بزرگترین آن ۴.۷ بوده است.

خالدی افزود: بر اساس اطلاعات رسیده به اورژانس این زلزله ۱۳ مصدوم داشته است که ۶ نفر بستری و ۷ نفر در محل درمان شده‌اند.

این درحالی است که سیدمصطفی مرتضوی سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر به خبرنگار فارس گفت: در این زلزله تاکنون ۱۲ نفر مصدوم شده‌اند که ۱۰ نفر در مسجد سلیمان و ۲ نفر در ایذه ساکن بوده‌اند، ضمن اینکه یک نفر در مسجد سلیمان در اثر سکته قلبی جان باخته است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of