Sunday 15 September 2019 | یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱
بازدید: 131

آب «چشمه‌علی» مجدداً قطع می‌شود

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، حسن خلیل‌آبادی درباره اتصال مجدد آب چشمه‌علی اظهار کرد: در حال حاضر با توجه توسعه خط ۶ مترو تهران آب چشمه‌علی که یک میراث تاریخی محسوب می‌شود جریان دارد و دبی آب نیز بالا است ولی با توجه به اینکه برای توسعه خط ۶ مترو مجدداً نیاز به ادامه حفاری است، بنابر این احتمال کاهش و یا قطع مجدد آب چشمه‌علی وجود دارد.

وی گفت: با توجه به مذاکرات صورت گرفته با شرکت مترو تهران تا ۱۵ اسفند ماه شرایط چشمه‌علی به حالت عادی باز می‌گردد.

عضو شورای شهر تهران گفت: یکی از دستگاه‌های شرکت مترو در داخل تونل نیاز به تعمیر دارد بنابر این تا تعمیر این دستگاه و توسعه خط ۶ مترو شاهد کاهش و یا قطع آب چشمه‌علی خواهیم بود.

خلیل‌آبادی ادامه داد:‌ ما هیچ نوع خدشه‌ای به میراث فرهنگی و تاریخی‌مان را قبول نمی‌کنیم، ولی همکاری خواهیم کرد تا ادامه خط ۶ مترو نیز احداث شود و تقاضا کرده‌ایم که با این اقدام اطلاع‌رسانی‌های لازم صورت بگیرد تا مجدداً‌ آب چشمه‌علی به وضعیت قبل بازگردد.

خط ۶ مترو تهران در حال احداث از دولت‌آباد و منطقه شهرری است و با توجه به اینکه از محدوده میراث تاریخی چشمه‌علی می‌گذرد، به همین دلیل موجب شده که آب این چشمه بارها قطع و یا کاهش یابد و بارها شرکت مترو قول داده بود که نسبت به وصل مجدد این آب بعد از توسعه خط ۶ مترو اقدام کند. (فارس)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of