Sunday 31 May 2020 | یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱
بازدید: 190

آبگرفتگی برخی از نقاط کشور در سه روز آینده

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت) فریبا گودرزی گفت: با تقویت سامانه بارشی کشور امروز (۲۴ فروردین) به جز نوار غربی در بیشتر مناطق بارندگی خواهیم داشت و مناطق مستعد نیز بارش تگرگ دارند. امروز شاهد شدت بارش‌ها در هرمزگان، جنوب استان‌های کرمان، فارس، سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال سمنان، یزد، شرق اصفهان، گلستان و شرق مازندران هستیم.

این کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا نیز فعالیت این سامانه بر روی مناطق شرقی، بخش‌هایی از مرکز کشور متمرکز می‌شود که شدت بارش‌ها در کرمان، سیستان و بلوچستان، یزد، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و جنوب فارس خواهد بود. روز دوشنبه فعالیت این سامانه در استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و شرق هرمزگان خواهد بود و اواخر وقت این سامانه از کشور خارج می‌شود.

وی تاکید کرد: در این سه روز در مناطقی که بارش‌ها شدت دارند آب‌گرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها طغیان رودخانه ها پیش بینی شده است. به گفته کارشناس سازمان هواشناسی روزهای شنبه تا دوشنبه آب‌های جنوب کشور مواج و توفانی است.

گودرزی درباره وضعیت هوای پایتخت نیز توضیح داد: هوای تهران امروز نیمه ابری، کمی ابری و در بعدازظهر بارش‌های پراکنده همراه با وزش باد شدید خواهد بود و فردا آسمان تهران به تدریج صاف می شود.

وی کمینه دمای امروز صبح پایتخت را ۱۱ درجه بالای صفر اعلام کرد و گفت: بیشینه دما نیز به ۲۳ درجه خواهد رسید. شهرکرد با دمای منفی ۱، زنجان صفر درجه و بندرعباس ۳۱ درجه بالای صفر و اهواز نیز با ۳۰ درجه بالای صفر به تدریج سردترین و گرم‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of