به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، علیرضا فغانی درباره حضور کولینا در ایران و تماشای دربی ۸۹ تهران اظهار کرد: تا جایی که من اطلاع دارم آقای تاج در شهر زوریخ با کولینا دیداری داشته و از او برای تماشای دیدار دربی دعوت کرده بود. بعد از حضور او در ایران هم جلسه خوبی در مورد استفاده از VAR برگزار شد، اما اینکه می‌گویند کولینا قرار بوده این سیستم را تأیید کند، این‌طور نیست و فقط کولینا از امکانات بازدید کرد.

وی در مورد صحبت‌های خود با کولینا نیز تصریح کرد: بیشتر صحبت‌های ما در مورد لیگ ایران بود و او سؤالاتی در مورد دربی پرسید. همچنین کولینا نظرش را در مورد این مسابقات و آینده داوری مطرح کرد.

داور بین‌المللی فوتبال کشورمان در ادامه تصریح کرد: همان‌طور که گفتم کولینا از امکانات VAR در ایران بازدید کرد، اما روی اینکه این سیستم در کشور ما پیاده شود نظری نداشت. تا جایی که من اطلاع دارم موافقت ضمنی با پیاده شدن سیستم VAR با امکانات داخلی صورت گرفته است. با توجه به تحریم‌هایی که کشورمان با آن مواجه است، این موافقت برای استفاده از سیستم داخلی صورت گرفته و امیدواریم فصل آینده از آن در لیگ برتر استفاده شود.

فغانی در پاسخ به این پرسش که آیا به نظرش امکانات موجود در ورزشگاه‌ها جوابگوی استفاده از سیستم VAR است یا خیر، گفت: قطعاً می‌شود از این سیستم استفاده کرد، اما همان‌طور که می‌دانید با VAR هم امکان اشتباه وجود دارد.

وی که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت‌وگو می‌کرد، درباره اینکه آیا فصل آینده شاهد استفاده از سیستم VAR در لیگ برتر خواهیم بود، گفت: تصمیماتی گرفته شده و امیدوار بودیم که این سیستم به زودی در لیگ ما پیاده شود، اما پروسه‌ای دارد که باید آن را طی کنیم. خوشبختانه با کلاس‌هایی که در کشور قطر برگزار شد مسئولان ما کاملاً با این سیستم آشنا شدند.

داور بین‌المللی فوتبال کشورمان در مورد کلاس‌های آموزشی سیستم VAR و حضور مدیران فدراسیون فوتبال در این کلاس‌ها تصریح کرد: در این کلاس‌ها بحث آموزش پروتکل‌ها و آموزش به داوران و بحث‌های سخت‌افزاری مطرح شد حالا ما باید شرایط استفاده از این سیستم را فراهم کنیم تا کارشناسان بیایند و آن را تأیید کنند سپس می‌توانیم از این سیستم به صورت آفلاین و بعد آنلاین استفاده کنیم.(تسنیم)