به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت) مجتبی خالدی درباره حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری امسال از اول اسفند تا ساعت ۱۲ ظهر امروز گفت: در این مدت ۳۷۳ نفر دچار مصدومیت شده یا جان خود را از دست داده‌اند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۹۴ درصد مرد و ۶ درصد زن‌ بوده‌ و ۶۶ درصد نیز در سنین ۶ تا ۱۸ سال قرار داشته‌اند، ادامه داد: ۳۴  درصد از مصدومان دچار سوختگی شده و  ۳ درصد نیز قطع عضو شدند.

سخنگوی اورژانس کشور با اشاره به اینکه این حوادث تا کنون منجر به فوت ۲ نفر در شهرهای زنجان و همدان شده‌ است، اظهار کرد: اعزامی توسط اورژانس پیش بیمارستانی : ۵۴ نفر از مصدومان توسط نیروهای اورژانس به مراکز درمانی منتقل شده و ۹ نفر نیز در محل درمان شدند.

وی افزود: همچنین از ۲۷۴ مراجعه کننده به اورژانس ، ۲۲۷ نفر درمان و ترخیص شده و ۹۳ نفر نیز در بیمارستان بستری شدند که ۶ نفر از آنها در بخش‌ مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند.

خالدی با اشاره به اینکه بیشترین تعداد مصدومین این حوادث  مربوط به تهران بوده و حوادث چهارشنبه سوری در این شهر  ۶۹ نفر مصدوم معادل ۲۱ درصد از کل مصدومین را بر جای گذاشته است، تصریح کرد:شهرهای  آذربایجان شرقی با ۳۸ مصدوم و آذربایجان غربی با ۳۶ مصدوم رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند.