دکتر امیر ایجادی در گفت‌وگو با طبنا(خبرگزاری سلامت) با بیان این مطلب افزود: به دلیل اینکه افراد دارای پرفشاری خون نمی‌توانند فعالیت‌های سخت ورزش انجام دهند، توصیه می‌شود تا ورزش‌های هوازی مثل پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری را انجام دهند تا بتوانند خلاء تحرک بدنی خود را برطرف کنند. این اقدامات در کنترل فشار خون بسیار موثر بوده و کمک شایانی به افزایش توانایی افراد می‌کند.

وی ادامه داد: افرادی که دارای فشار خون هستند باید شیوه زندگی خود را با اضافه کردن ورزش و برنامه تغذیه‌ مناسب تغییر دهند البته در صورتی که فشار خون فرد خیلی بالا باشد درمان دارویی را برای وی در نظر خواهیم گرفت.

ایجادی با اشاره به نیاز معاینه‌های مکرر برای تشخیص فشار خون، تصریح کرد: معمولا در اولین معاینه نمی‌توان فشار خون را تشخیص داد و برای دادن نظر قطعی درباره اینکه شخصی دچار اختلال فشار خون است نیاز به سه تا پنج نوبت معاینه به فاصله چند هفته‌ای است.

این اورولوژیست و جراح کلیه با بیان اینکه این مدت زمان برای تشخیص مشکلات فشار خون خفیف یا بیماری‌های قبل از فشار خون مناسب است، اضافه کرد: گاهی امکان دارد در شرایط اورژانسی و حاد فشار خون افراد بالا رفته و بعد طبیعی شود.

وی اظهار داشت: وضعیت بیمار در زمان گرفتن فشار خون یکی از نکات مهم در تعیین میزان فشار خون درست است. فرد باید در زمان گرفتن فشار خون آرامش خود را حفظ کند، نباید مایعاتی مثل چای و قهوه بنوشد یا سیگار مصرف کرده باشد چراکه اینها خود فشار خون را افزایش می‌دهند، ضمن اینکه پزشک باید از دستگاه مناسبی برای گرفتن فشار خون استفاده کند.

ایجادی گفت: با توجه به شرایطی که گفته شد می‌توان معاینه دقیق‌تری داشت و تصمیم بهتری برای درمان گرفت.