به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر نوید نیلفروشان با عنوان این مطلب که بیماری گلوکوم با تخریب عصب بینایی ارتباطی با مغز منجر به اختلال در بینایی فرد می‌شود، تاکید کرد: آب سیاه باعث می‌شود، فرد نتواند اطراف خود را خوب ببیند و با پیشرفت عارضه و درمان نشدن، منجر به نابینایی می‌شود.

مسئول گروه‌های گلوکوم در بیست و هفتمین کنگره سالیانه انجمن چشم‌پزشکی ایران از فشار بالای داخل چشم به عنوان مهم‌ترین علت بروز آب سیاه نام برد و افزود: گلوکوم یک بیماری مزمن است که به تدریج خودش را نشان می‌دهد.

نیلفروشان با عنوان این مطلب که آب سیاه در افراد بالای ۴۰ سال بیشتر شایع است، گفت: در حدود ۱.۵ تا ۲ درصد افراد بالای ۴۰ سال، مبتلا به آب سیاه می‌شوند.

وی با بیان این مطلب که آب سیاه علامتی ندارد، ادامه داد: متاسفانه این بیماری زمانی خودش را نشان می‌دهد که پیشرفته کرده و می‌بایست مراحل درمان را شروع کرد.

به گفته نیلفروشان، درمان‌های دارویی، جراحی و لیزر، بر اساس شدت بیماری برای مبتلایان به آب سیاه در نظر گرفته می‌شود.

دانشیار دانشگاه علوم‌پزشکی ایران در ارتباط با وضعیت این بیماری در سنین زیر ۴۰ سال، اظهار کرد: ممکن است این بیماری در نوزادان نیز مشاهده شود، به‌طوریکه از هر ۵ هزار نوزاد یک نفر به این عارضه دچار می‌شود که می‌بایست درمان در همان زمان آغاز شود.

نیلفروشان هدف از درمان آب سیاه را کنترل این بیماری و جلوگیری از تشدید بیماری عنوان کرد و افزود: گلوکوم به عنوان یک بیماری مزمن، همیشه همراه فرد مبتلا است و نباید اجازه بدهیم بیماری وخیم‌تر شود.

بر اساس این گزارش، بیست و هفتمین کنگره سالیانه انجمن چشم پزشکی ایران از ۱۳ تا ۱۶ آذر ۹۶ در مرکز همایش‌های رازی تهران برگزار می‌شود.