به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، جمشید خیرآبادی در مورد ششمی‌تیم ملی فرنگی امید در مسابقات جهانی رومانی اظهار کرد: اول از همه باید ببینیم چه چیزی کاشته‌ایم که بخواهیم برداشت کنیم. نه اردویی، نه تدارکاتی و در کنارش مشکلات دیگر. گیاه در شرایطی رشد می‌کند که همه شرایط برای رشدش مساعد باشد، حتی اگر یک عامل هم فراهم نباشد، رشدی حاصل نمی‌شود. من جادوگر و معجزه‌گر نبودم که بتوانم تنها با ۱۳ روز تمرین تیمم را روی سکو ببرم.

وی ادامه داد: من وقتی چند روز بیشتر شاگردانم را در اختیار دارم، واقعا نمی‌دانم آنها در چه وضعیتی هستند و آیا اعتماد به نفس آنها واقعی است یا کاذب. این چیزها باید در تورنمنت خارجی یا چندین اردو دستِ مربی بیاید. باید با این بچه‌ها زندگی کرد تا کاملا در جریان وضعیت‌شان قرار گرفت. ما یک اردو داشتیم که در میانه راه تعطیل شد و بعد هم اردوی منتهی به اعزام که مجموعا ۱۳ روز تمرین کردیم. دو اردویی هم  که در ماه‌های پیش در سنندج برگزار شد، هیچ کدام از نفرات اعزامی‌به جهانی مجارستان را در اختیار نداشتیم، این نفرات یا در تیم جوانان بودند یا در اردوی بازی‌های آسیایی و جهانی مجارستان.

خیرآبادی در پاسخ به برخی منتقدان تصریح کرد: این روزها یک عده مغرضانه نظر می‌دهند که این حرف‌ها دور از انصاف و منطق است. گفته‌اند ما پروفسور پرادعا بوده‌ایم، اما نمی‌دانم ما کجا چنین ادعایی داشتیم؟ اگر ادعا داشتم که نمی‌آمدم، ۱۰ ماه کار کردیم و یک ریال هم نگرفتیم، پس برای پول هم نیامده بودم. البته فدراسیون چندین بار خواست که برای عقد قرارداد بروم اما چون هنوز تکلیف کادرم مشخص نبود، قبول نکردم. هیچ کدام از ما یک ریال هم نگرفتیم که حال بخواهند به شخصیت‌مان توهین کنند. من، نوربخش، میرزاده، محمدی و عدنانی در این مدت نه پول گرفتیم و نه جایزه و پاداش، مجموعا با ۱۵۰ سال تجربه آمده بودیم که کمک کنیم.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی آذربایجان در سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ اضافه کرد: یکی از همین آقایان عنوان کرده که مرا از کشتی آذربایجان بیرون کرده‌اند! درحالیکه همین الان هم آذربایجانی‌ها من را می‌خواهند. ما وقتی حتی یک اردوی کامل هم نداشتیم نمی‌توانستیم معجزه بکنیم. ببینید روی تیمی‌که در المپیک ۲۰۱۲ لندن سه مدال طلا گرفت، سال‌ها کار شد. از ۲۰۰۵ که محمد بنا برگشت تا ۲۰۱۲ لندن درنهایت کار همه نتیجه داد و بعد هم من به کشتی آذربایجان رفتم و مجموعا ۵۰ ماه آنجا کار کردیم. به آنها برنامه داده بودم و در ۲۵ ماه اول به خاطر تغییر دیدگاه نتیجه‌ای حاصل نشد و هر موفقیتی که داشتیم برای ۲۵ ماه دوم بود و بهترین نتایج تاریخ کشتی فرنگی آنها به دست آمد و توانستیم با یک اختلاف نسبت به روسیه نایب قهرمان جهان شویم، در جام جهانی تهران به قهرمانی برسیم و در المپیک اروپایی هم قهرمان شویم و درنهایت من بهترین مربی تمام رشته‌های ورزشی آنها شدم. (تسنیم)