محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی طبنا(خبرگزاری سلامت) با بیان این مطلب تصریح کرد: توسعه امکانات و افزایش تجهیزات بیمارستان‌ها، احداث زایشگاه‌های نوین و ده‌ها خدمت دیگر پیشرفت خوبی در حوزه سلامت کشور در سال گذشته محسوب می‌شود.

نماینده مردم فسا در مجلس افزود: به عنوان مثال به زودی در شهرستان فسا یک مرکز اورژانس با مساحت ۳۲۰۰ متر به بهره برداری خواهد رسید که در حالت عادی ۸۰ تخت و در مواقع بحران تا ۱۰۰ تخت را می تواند جوابگو باشد. علی‌رغم مشکلاتی که در بحث زیرساخت‌های بیمارستانی وجود داشت، خانه‌های بهداشت زیاد هم شد، در شهرستان فسا نیز سه خانه پزشک افتتاح گردید.

نوبندگانی تصریح کرد: در برخی از زمینه‌ها با مشکلاتی نیز روبه رو بوده‌ایم، به عنوان مثال همچنان مشکل بیمه‌ها پا برجاست، متاسفانه بحث الکترونیکی کردن نسخه‌ها اجرایی نشده و پزشک خانواده همچنان بلاتکلیف مانده و تنها در دو استان فارس و مازندران اجرا شده است. مشکلات طرح تحول سلامت هم پابرجا است.

وی خاطرنشان کرد: به نظرم باید نظارت‌ها به خصوص نظارت بر مدیریت منابع مالی، رفتارهای کادر درمانی و برخورد با بیماران بیشتر شود.