شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
بازدید: 134

کنترل هزینه‌ها در حوزه سلامت با توسعه پرونده‌های الکترونیکی آنلاین

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، عباسعلی پوربافرانی درباره وضعیت استفاده از پرونده‌های الکترونیکی در حوزه بهداشت و سلامت،گفت:یکی از بهترین راهکارها و روش‌های اصولی برای کنترل هزینه‌ها در حوزه بهداشت و سلامت اجرایی کامل الکترونیکی شدن پرونده‌های پزشکی بیماران است زیرا با این فرآیند می‌توان از انجام عکسبرداری پزشکی  غیر اضطراری از بیماران جلوگیری  کرد.

وی تصریح کرد: با الکترونیکی شدن پرونده  درمانی بیماران تشخیص پزشک  در  حوزه  درمان  بسیار دقیق تر می‌شود زیرا پزشک همزمان با ویزیت بیمار از شرایط جسمانی بیمار نیز با خبر است بنابراین پزشک با اگاهی از شرایط بیمار می‌تواند در بسیاری از خدمات پزشکی در زمینه تجویز به نوعی صرفه جویی کند.

وی ادامه داد: یکی از خاصیت‌های اساسی اجرایی کامل طرح پرونده الکترونیکی این است که پزشک می‌تواند از مصرف خودسرانه دارو توسط بیمار و همچنین از میزان  داروهای که برای  بیمار تجویز شده است اما بیمار از  داروها فوق استفاده نکرده است نیز اطلاع کسب کند تا دارو نیز تنها برای رفع احتیاجات بیمار تجویز شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان  با بیان اینکه کنترل هزینه‌ها در حوزه سلامت با توسعه پرونده‌های الکترونیکی امکان پذیر است یادآورشد: جلوگیری از خدمات پارکلینیکی مجدد برای بیماران با نگاه ویژه به سوابق بیمار در پرونده‌های الکترونیکی امکان پذیر است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of