به گزارش خبرنگار طبنا(خبرگزاری سلامت)، علی اصغر پیوندی در نشست خبری تشریح فعالیت های امدادی جمعیت هلال احمر در زلزله غرب کشور اظهار کرد: مهمترین اولویت در سازمان امداد نجات همان‌طور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند تخمین اولیه حادثه و کمک رسانی به مصدومین است.

وی افزود: در دو روز اول پس از وقوع زلزله به دلیل اینکه نظم خاصی حاکم نبود اقلام امدادی دقیق و کامل به مردم نرسید البته هلال احمر مسئول برپایی نظم نیست.

پیوندی گفت: تاکنون ۸۲ هزار و ۵۴۰ چادر و ۲۴۰ هزار پتو میان حادثه دیدگان توزیع و به طور کلی ۱۰۰ میلیارد تومان اجناس توزیع شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: دفترچه‌های امدادی برای ۳۰ هزار خانوار پیش بینی شده تا اقلام تغذیه‌ای و مورد نیاز را در اختیار حادثه دیدگان قرار دهیم.

وی از کمک ۳۷۰ میلیارد ریالی مردم خبر داد و اعلام کرد: تا امروز ۲۰ هزارتن اقلام امدادی و غیرامدادی نیز توسط مردم برای زلزله زدگان به شعبات هلال احمر در سراسر کشور تحویل داده شده است.

وی گفت: اعتماد مردم به هلال احمر روز به روز افزایش یافته است و این از کمک‌ها و اموالی که وقف هلال کرده‌اند، مشخص است و از زلزله ورزقان تا‌کنون کمک های مردمی ۱.۵ برابر شده است.

وی بیان کرد: به خانواده‌هایی که در زلزله کرمانشاه یکی از اعضای خود را از دست داده باشند به ازای هر عضو کمک ۵۰ میلیون ریالی از طرف جمعیت هلال احمر و کمک‌های مردمی پرداخت می‌شود و خانواده‌هایی که در این مدت صاحب فرزندی شده باشند نیز به همان میزان به آنها کمک بلاعوض خواهد شد.