به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، حسینعلی شهریاری در مجمع خیرین سلامت گلستان در گرگان، اظهار کرد: خیرین استان گلستان در این بازه زمانی ۱۷۰ میلیارد ریال کمک و مساعدت داشته‌اند.

وی مجموع کمک‌های خیرین سلامت کشور را از ابتدای فعالیت این مجمع ۵۰هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: بیش از ۹۰ هزار خیر در این مجمع حضور و فعالیت دارند و از سوی دیگر نیکوکاران حوزه سلامت در بخش‌های پژوهش و پیشگیری نیز پیشگام شده و اقداماتی در حال انجام دارند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در مسیر جذب خیرین حوزه سلامت و فرهنگ سازی، رسانه‌ها نقش تاثیرگذاری دارند، گفت: اگر به حوزه بهداشت و درمان توجه بیشتری شده و سرمایه‌گذاری خیران به سوی استان‌های محروم و مرزی هدایت شود، این مناطق می‌‌توانند حتی نیازهای بهداشتی و درمان کشورهای همسایه را تامین کنند.

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور همچنین یادآور شد: گرایش به سبک زندگی سالم و ایرانی و پرهیز از مصرف فست فودها می‌‌تواند هزینه‌های درمان را کاهش دهد.

شهریاری اضافه کرد: حدود ۵۰ درصد دانش آموزان ما اضافه وزن داشته و مستعد بیماری‌های ناشی از آن هستند و ما روی تغییر ذائقه ایرانی برنامه‌هایی برای سال جاری و سال آینده به ویژه در بین دانش‌آموزان خواهیم داشت.