به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر علی‌اصغر پیوندی در مراسم برگزاری جشنواره مداد قرمز ، به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار اظهار کرد: خبرنگاران که کار آنها سخت بوده در حالی که درآمد خوبی ندارند، شغل‌شان با حساسیت همراه است و گاهی امنیت شغلی برای آنها نیز وجود ندارد. بنابراین این قشر از جامعه نیاز به حمایت و قدردانی دارند.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران با نقد واقعی می‌توانند سبب اجرای کارهای دقیق‌تر و مفیدتر در سازمان‌ها شوند افزود:‌ نقد منطقی را باید پذیرفت و جهت رفع آن تلاش کرد.کسی از نقد منصفانه آزرده نمی‌شود. این وظیفه خبرنگاران است و همه باید علیرغم اینکه در جهت افزایش اعتماد عمومی گام برمی‌داریم مشکلات را به یکدیگر گوشزد کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه به برگزاری کمپین نذر آب اشاره کرد وگفت: سه استان سیستان وبلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی با مشکلات شدید خشکسالی مواجه شده و در حال حاضر به نقطه اوج بحران رسیده است. بر همین اساس هلال احمر بر اساس وظیفه ذاتی خود باید به کمک مردم نیازمند می‌شتافت.

پیوندی با اشاره به اینکه کمپین نذر آب از ۱۶ مرداد آغاز شد و دارای سه محور است، افزود: ارسال آب به صورت آب آشامیدنی و یا توزیع تانکر در ۵۰۲ روستا که احتیاج فوری به آب داشتند انجام گرفته است.

وی افزود: در بحث معیشت مردم محروم و نیازمند در این مناطق گام‌هایی برداشته شد و ۵۰ هزار بسته غذایی میان نیازمندان توزیع شده است که مبلغ ریالی این کمک‌ها تاکنون ۱۷ میلیارد ریال از منابع داخلی هلال احمر بوده است.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد:‌ محور سوم این کمپین اعزام پزشکان داوطلب جهت خدمت رسانی به بیماران نیازمند است که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی پایش اولیه انجام گرفته و خدمات بهداشتی و درمانی رایگان در حال انجام است که امیدواریم بتوانیم گام‌های بیشتری در این زمینه برداریم.