به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، مسعود قاسمی با بیان این مطلب افزود: برخی از داروها نیز با ارز دولتی ۴۲۰۰ به کشور وارد شده که بر این اساس این داروها نیز به لحاظ قیمت نباید تحت تأثیر شرایط تحریم قرار گیرند ولی تجهیزات پزشکی مصرفی همچون دستگاه‌های اکوکاردیوگرافی از آنجایی که در لیست ارز دولتی قرار ندارند احتمال افزایش قیمت آنها وجود دارد.

وی ادامه داد: البته گران شدن دستگاه‌های پزشکی همچون اکوکاردیوگرافی ممکن است برای بیمارستان‌های تازه تأسیس مشکل ایجاد کنند ولی سایر بیمارستان‌ها که مجهز به این دستگاه هستند چندان تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند. همچنین بیشتر تجهیزات مصرفی همچون اسپند قلب با توجه به اینکه با ارز دولتی تأمین می‌شوند مشکلی برای این موضوع نخواهیم داشت.

رئیس انجمن آترواسکلروز ایران با اشاره به برگزاری بیستمین کنگره تازه‌های قلب و عروق خاطرنشان کرد: شایع‌ترین بیماری قلبی سکته قلبی است که این مسأله در مردان از سن ۴۰ سالگی به بالا و در زنان پس از یائسگی بروز می‌یابند بنابراین همه افراد در این سنین باید به دردهای قفسه سینه توجه زیادی داشته باشند.

وی احساس درد، فشار و سنگینی بر روی قفسه سینه، عرق کردن غیرمعمول، خستگی زودرس و تغییر حال عمومی را از جمله نشانه‌های بروز سکته قلبی برشمرد و گفت: افرادی که سابقه سکته قلبی در خانواده خود دارند احتمال بروز حملات قلبی در آنها بیشتر است.

قاسمی بیان داشت: در بیستمین کنگره تازه‌های قلب و عروق ایران جدیدترین دستاوردها در حوزه تشخیص، درمان و پیشگیری مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد و اساتید برجسته و صاحبنظران این حوزه نیز از کشورهای مختلف حضور خواهند داشت.