به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، سردار حسین رحیمی در مراسم صبحگاهی‌عمومی تهران بزرگ که به مناسبت چهارمین روز هفته ناجا برگزار شد، اظهار کرد: هفته نیروی انتظامی فرصتی است که بتوانیم خودمان را به مردم نزدیک کنیم و بگوییم در یک سال گذشته در ناجا برای آسایش و آرامش چه کاری صورت گرفته است.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی به عنوان بازوی توانمند نیروهای مسلح در جای جای کشور با ماموریت‌های مختلف تلاش می‌کنند امنیت را به‌خوبی برقرار کند؛ نیروهای مسلح و پلیس همواره یکی از موفقیت‌هایی که برای نظام حاصل کردند برقراری امنیت است.

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۱۳ هزار تماس با پلیس تهران بزرگ گرفته می‌شود، اظهار کرد: با تلاش نیروی انتظامی ۷۰ درصد از جرایم در پایتخت کشف شده و با برنامه ریزی در پلیس مبارزه با موادمخدر سه حوزه برخورد با باندهای مواد مخدر، خرده فروشان و معتادین متجاهر از اولویت‌های ما است و  در ۶ ماهه اول سال ۹ تن مواد مخدر در تهران کشف شده است و قاچاقچیان بزرگی شناسایی شدند.

وی در خصوص بحث مفاسد اقتصادی و به ویژه مهره‌های بزرگ در بحث سکه و ارز گفت: در این خصوص ۱۸ پرونده بزرگ شناسایی و تحویل دستگاه قضا شدند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به بازگشایی مدارس و اینکه افزایش ۴۰ درصدی ترافیک را داشتیم، گفت: با تلاش پلیس راهور تهران بزرگ خوشبختانه هیچگونه مشکلی در تردد شهروندان تهرانی نداشتیم.

رئیس پلیس راهور کشور با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی در حوزه راهنمایی و رانندگی گفت: تعداد جان‌باختگان تصادفات رانندگی در کشور نسبت به سال ۸۴ به میزان چشمگیری کاهش یافته است که اگر با همان روند یعنی ۲۸ هزار کشته در سال ۸۴ ادامه پیدا می‌کرد امروز به ۱۰۰ هزار کشته در سال می‌رسیدیم.

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید از حضور همیاران پلیس استفاده بیشتری خواهد شد، گفت: رویکرد پلیس راهور تقویت همیاران پلیس و پلیس یاران جوان است. امیدواریم با برنامه‌های آموزشی مدون نقش مهمی را در گسترش فرهنگ ترافیکی داشته باشیم.(مهر)