شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸
بازدید: 496

کشف بقایای اجساد قربانیانِ سانحه هواییِ اندونزی

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، یک هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ با ۱۸۹ سرنشین روز دوشنبه تنها ۱۳ دقیقه بعد از بلند شدن از باند فرودگاه جاکارتا و به دنبال قطع ارتباط آن با برج مراقبت در دریا سقوط کرد.

مقامات اندونزیایی با اعلام این که دستگاه‌های ردیاب صوتی را برای یافتن بدنه اصلی هواپیما زیر آب ها مستقر کرده‌اند، نسبت به پیدا شدن لاشه هواپیما امروز ابراز امیدواری کردند.

گروه امداد و نجات علاوه بر به کار گرفتن دستگاه های ردیاب، ۱۵ کشتی را برای جستجو به سطح آب ‌ها اعزام کرده است.

طبق اعلام مقامات، بعید است این حادثه بازمانده‌ای داشته باشد اما تاکنون ۲۴ کیسه حاوی بقایای اجساد قربانیان این حادثه از آب‌ها یافت و به سواحل شمال شرقی جاکارتا بازگردانده شده است. این کیسه ها برای تعیین هویت به بیمارستان منتقل شده‌اند.

علاوه بر بقایای اجساد قربانیان در این جست‌وجوها کپسول‌های اکسیژن و وسایل شخصی قربانیان از جمله کیف پول، تلفن‌های همراه، کوله پشتی، پول نقد و… یافت شده است.

هواپیمایی اندونزی در بازار جهانی سرعت رشد قابل توجهی داشته است اما پیشینه ایمنی خوبی ندارد. در صورتی که کشته شدن تمامی سرنشینان این هواپیما تایید شود، این حادثه دومین فاجعه بزرگ هوایی از سال ۱۹۹۷ میلادی محسوب خواهد شد.

گفته می‌شود خلبان این هواپیما مدت کوتاهی پس از بلند شدن از باند فرودگاه به برج مراقبت درخواست فرود مجدد داده که با موافقت روبرو شده است. اما علت این درخواست هنوز مشخص نیست. هم‌چنین هیچ گونه سیگنال اضطراری از فرستنده اضطراری این هواپیما دریافت نشده است.

مدیر اجرایی هواپیمایی این هواپیما به خبرنگاران اعلام کرده که این هواپیما در پرواز یکشنبه شب خود از مبدا جزیره بالی به مقصد جاکارتا دچار نقص فنی شده بود که بنابر ادعای وی، این مشکل طبق روال معمول برطرف شده بود.

به گزارش رویترز، غواصان جستجوها را در عمق ۳۰ تا ۳۵ متری آب که این هواپیما سقوط کرده، روز گذشته بلافاصله پس از اعلام سقوط آغاز کردند. عملیات جستجوی غواصان در شب متوقف شد اما دستگاه‌های ردیاب جستجوی خود را برای یافتن بدنه اصلی هواپیما که ترس آن می‌رفت برخی از سرنشینان در آن حبس شده باشند، ادامه دادند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of