به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت) رضا زارعی با اشاره به کاهش پنج هزار تومانی قیمت هر کیلو قارچ پرورشی، گفت: قیمت هر کیلوگرم قارچ پرورشی تا پیش از این حدود هفت هزار تومان بود که در حال حاضر به دو هزار تومان رسیده است.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه خیلی از واحدهای تولید قارچ استان این محصول را به صورت فله ای عرضه می کنند، افزود: بیم مخلوط کردن قارچ های خودرو و وحشی با این قارچ‌ها باعث شده تا مرکز بهداشت نسبت به جمع آوری قارچ‌های فله‌ای اقدام کند که این اقدام در کنار عدم تمایل مردم به خرید قارچ‌های پرورشی و افت شدید قیمت قارچ، تولیدکنندگان واحدهای پرورش قارچ استان را با مشکل مواجه کرده است.

زارعی با بیان اینکه قارچ‌های پرورشی روی دست تولید کنندگان استان مانده‌، گفت:  حذف خرید قارچ‌های پرورشی می تواند پرورش دهندگان قارچ ‌های خوراکی را از پا دربیاورد.

زارعی سپس با بیان اینکه مصرف قارچ های پرورشی به هیچ عنوان خطرناک نیست، تصریح کرد: قارچ های پرورشی تولیدی در استان همگی از نوع دکمه ای بوده و مصرف آنها به هیچ عنوان سلامت مصرف کنندگان را تهدید نمی‌کند.

وی اضافه کرد: تنها مصرف قارچ های خودرو می تواند به دلیل احتمال سمی بودن تهدید کننده سلامت افراد باشد، لذا به خانواده‌ها توصیه می شود قارچ های پرورشی را از سبد خانوار خود حذف نکنند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه استان کرمانشاه ۱۴ واحد صنعتی و یک مجتمع پرورش قارچ دارد، گفت: سال گذشته ۲۱۲۰ تن قارچ در استان کرمانشاه تولید شد که پیش بینی می شود امسال نیز میزان تولید قارچ استان در همین حدود باشد.(ایسنا)