به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر علیرضا زالی‎ ‎‏با بیان این مطلب افزود: بعد از انتزاع دانشگاه‌های علوم پزشکی از وزارت علوم، فاصله‌ای بین رشته‌های مختلف همچون علوم انسانی و پزشکی اتفاق افتاد که در هیچ جای جهان وجود ندارد.‏

وی با بیان اینکه باید رشته‌های بین رشته‌ای و کارهای بین بخشی انجام شود، افزود: در اواخر دوره‌ای که در نظام پزشکی بودیم شورای پیشگیری از قصور تشکیل دادیم که ‏افراد مختلف همچون جامعه شناسان، اخلاق پزشکی و.. در این گروه حاضر بودند.‏

زالی با بیان اینکه نقد جامعه پزشکی با پزشک ستیزی متفاوت است، یادآور شد: بسیاری از نقدهایی که از جامعه پزشکی انجام می‌شود از نوع پزشک ستیزی است که می‌تواند عنصر اعتماد را تحلیل و مشکلات بسیاری را برای جامعه پزشکی به وجود آورد.

وی عنوان کرد: پزشکانی موفق‌اند که ارتباط بهتری با بیماران دارند چراکه در طول سال‌های ‏گذشته شاهد بودیم که در بسیاری از دانشگاه‌های علوم پزشکی، توانایی آموزش مهارت‌های ارتباطی به دانشجویان پزشکی وجود ‏نداشته است.

رئیس کل سابق سازمان نظام پزشکی گفت: پزشک نباید به بیمار نگاه ماشینی داشته باشد بنابراین اگر یک صنف می‌خواهد پیشرفت کند باید به نقد از درون توجه کند.

زالی با اشاره به اینکه زیر ۲۰ ‏درصد پزشکان کشور واجد حمایت‌های بیمه‌ای هستند، گفت: بسیاری از حداقل‌ها برای پزشکان در طرح پزشک خانواده دیده نشده است.