فرهنگی » مجلس » ویژه ها
کد خبر : 85368
دوشنبه - ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با سلامت:

مطالبات زنان باید از راه درست پیگیری شود

مطالبات زنان باید از راه درست پیگیری شود

زهرا ساعی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت اظهار کرد: روز زن برای ما روز ولادت حضرت زهرا(س) است و به آن افتخار می‌کنیم که روز تولد بهترین خلفت و اسلام، روز مادر و زن نامگذاری شده است و هیچ وقت نخواهیم گذاشت این موضوع کم‌رنگ شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما هیچ مشکلی با نامگذاری‌های بین‌المللی نداریم، گفت: زمانی که ما چنین روزی را داریم، ضرورتی نمی‌بینیم که یک روز دیگر را بخواهیم به عنوان روز زن انتخاب کنیم. به قدری این روز ارزشمند و برای ما قابل افتخار است که نیازی نیست بخواهیم در این حوزه، نگاه بین‌المللی داشته باشیم.

ساعی با اشاره به پخش همچین کلیپی در فضای مجازی تصریح کرد: متاسفانه این هنجارشکنی‌ها وجود دارد، اما نباید آن را خیلی پررنگ کنیم. دین اسلام برای زنان حقوق بسیار خوبی گذاشته است که امنیت، آزادی و دیگر حقوقشان تامین می‌شود و اگر به همان دستورها و الگوها پیش برویم، خیلی از مشکلات جامعه زنان حل می‌شود. البته من منکر عدم مشکلات جامعه زنان در کشور نیستم اما این مشکلات در کل جهان وجود دارد و در لایحه تامین امنیت زنان یا منع خشونت زنان به دنبال آن هستیم که امنیت را بیشتر کنیم.

وی گفت: باید مطالبات زنان را از راه قانونی و درست خود پیگیری کنیم و اینکه با این ادبیات در جایی مثل مترو برویم و بخواهیم حقمان را با این ادبیات، طلب کنیم پسندیده نیست. برای پیگیری مجلس، کانال‌ها و سازوکارهای مناسبی وجود دارد که می‌توانیم مسائل خود را دنبال کنیم. با ساختار شکنی و هنجارشکنی کار جلو نمی‌رود و پسندیده و مورد قبول نیست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطر نشان کرد: ما در مجلس حافظ حقوق زنان هستیم و از آنها دفاع می‌کنیم. در دین اسلامی و موازین تعلیمی ما به قدری به خانم‌ها حقوق خوبی داده شده است که اگر همه آنها به‌درستی و به دور از تنگ نظری و سلیقه‌ای انجام شود، بسیاری از خانم‌ها رشد می‌کنند و مشکلاتشان حل می‌شود. در حال حاضر خانم‌ها در امنیت و آسایش پله‌های ترقی را طی می‌کنند و فعال اجتماعی‌اند و در خانواده نیز موفق هستند که هیچ کدام منافاتی با هم ندارد.