اخبار مهم » جامعه » سایر خبرها
کد خبر : 82576
دوشنبه - ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
فراکسیون ایثارگران مجلس خبر داد؛

ماموریت آموزشی فرزندان جانبازان در کمیسیون اجتماعی رای خواهد آورد

ماموریت آموزشی فرزندان جانبازان در کمیسیون اجتماعی رای خواهد آورد

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، حسن نوروزی در خصوص بررسی طرح «ماموریت آموزشی فرزندان جانباز و ایثارگر» در کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: این طرح در جلسه اخیر کمیسیون اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت و موافقت نمایندگان حاضر اعلام شد اما هنوز رای قطعی کمیسیون صادر نشده است.

وی تصریح کرد: اما به طور قطع به زودی این طرح در کمیسیون اجتماعی رای خواهد آورد و سپس به صحن علنی مجلس خواهد رفت.

نوروزی در خصوص طرح «اختصاص یک مقطع تحصیلی بالاتر به رزمندگان دوران دفاع مقدس» نیز توضیح داد: جزء ۶ بند ۳ ماده ۸۸ قانون برنامه ششم توسعه به اختصاص یک مقطع تحصیلی بالاتر به رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه مربوط می‌شود که در جلسه اخیر مجلس نیز با یک فوریت آن موافقت شد.

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک فوریت این طرح در مجلس رای آورده و شنبه هفته آینده در دستورکار مجلس قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه مطابق قانون برنامه ششم توسعه رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه می‌توانند باید از این حق استفاده کنند، عنوان کرد: این حق در گذشته طبق قانون ابلاغ و اجرا شد اما متاسفانه پس از مدتی با ایجاد شبهه نسبت به اینکه منظور از قانون مذکور، بهره مندی این رزمندگان از حقوق اجتماعی است، اجرای آن لغو شد.(مهر)