برگزیده » بهداشت و درمان
کد خبر : 77439
پنجشنبه - ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۹
رئیس نظام پرستاری زرند مطرح کرد:

شکایت پرستاران از تامین اجتماعی در دیوان عدالت

شکایت پرستاران از تامین اجتماعی در دیوان عدالت

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)سعید آرایش در در خصوص معوقات پرستاری گفت: سازمان تامین اجتماعی از سال ۸۸ افزایش حقوق و حق جذب برای پرستاران اجرایی نکرده است و چاره ای جز شکایت به دیوان عدالت اداری ندارند .

رئیس نظام پرستاری زرند افزود: بی عدالتی در پرداخت‌ها و معوقات در جامعه پرستاری باعث بی انگیزگی شده و به عنوان مشکلی جامعه پرستاری محسوب می‌شود.

رئیس نظام پرستاری زرند در خصوص صلاحیت حرفه ای پرستاران تصریح کرد: صلاحیت حرفه ای در تمامی‌حرفه‌ها توسط سازمان صنفی آن حرفه اعطا می‌شود بنابراین برای پرستاران نیز شایسته است که سازمان نظام پرستاری به عنوان ارگان صنفی این پروانه را به پرستاران اعطا کند .

وی با بیان این که وزارت بهداشت خود به عنوان متولی آموزش محسوب می‌شود ، تاکید کرد: اگر این پروانه توسط وزارت بهداشت اعطا شود به نوعی کار خود را تایید خواهد کرد و در این صورت این عمل کاملا اشتباه است و پرستاران باید توسط یک نهاد خارج از آموزش مورد آزمون قرار گرفته و صلاحیت آنها تایید گردد.

وی خاطر نشان کرد: طبق تفاهم نامه وزارت بهداشت با سازمان نظام پرستاری اعطای این پروانه توسط سازمان نظام پرستاری قابل قبول خواهد بود.