همایون‌‌هاشمی‌در گفت‌وگو با طبنا(خبرگزاری سلامت) با بیان این مطلب افزود: خوشبختانه عمده داروها در ایران تولید می‌شود و ما الان در برخی از داروها به مرحله صادرات هم رسیده‌ایم.

وی ادامه داد: متاسفانه گاهی به دلیل تدابیر غیرمسئولانه و سوءمدیریت‌ها، میزان داروها با میزان نیاز جامعه تنظیم نمی‌شود و عوارض جانبی به وجود می‌آورد. از آنجایی که ما در داروهای خاص باید به روز باشیم سازمان غذا و دارو باید اهتمام بیشتری برای رفع نیازهای دارویی در این بخش بورزد.

هاشمی‌‌تصریح کرد: در بحث گمرک و مشکلات آزادسازی داروهای خاص، حتما تذکری را هم از سوی مجلس شورای اسلامی‌‌و هم به عنوان یکی از نمایندگان مردم و رئیس فراکسیون غذا و دارو به رئیس گمرک و همچنین وزیر اقتصاد خواهم داد.

رئیس فراکسیون غذا و دارو تاکید کرد: این موضوع مربوط به سلامت و درمان مردم است و نباید گمرک یا هر سازمان دیگری مانع از ورود این داروها شوند چراکه بیماران خاص وابسته به این داروها هستند.

وی اظهار داشت: باید برنامه‌ریزی‌ای صورت بگیرد که حتی نگرانی بابت نبود دارو در بین بیماران خاص ایجاد نشود چون این اقدام باعث بروز التهاب در جامعه می‌شود و به نگرانی عمومی‌دامن می‌زند.

گفتنی است؛ مدتی است که داروهای بیماران هموفیلی و تالاسمی ‌در بازار گم شده و این موضوع از آنجایی ناشی شده است که داروهای وارداتی در گمرک کشور مانده و گمرک هم با وجود وخیم شدن وضعیت زندگی و بیماری این بیماران حاضر نیست تا زمانیکه حق گمرکی این داروها پرداخت شود داروها را ترخیص کنند.