به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت) از دیلی میل، محققان فوق در مدت بررسی خود، که از سال ۲۰۱۲ شروع شده است تا به امروز، هر روز ۱۵ دقیقه زودتر دانش آموزان بیش از ۲۲۶۵ مدرسه در بریتانیا را تعطیل کرده و وادار به پیاده‌روی معمولی، تند و یا دویدن می‌کردند. این پیاده‌روی معمولا روی زمین بازی اطراف مدرسه صورت می‌گرفت و دانش آموزان چند دور راه می‌رفتند. در واقع این تحقیق به دنبال برنامه‌ای از سوی بنیاد دیلی مایل صورت گرفت و اکنون به دنبال نتایج به دست آمده، این بنیاد قصد دارد تعداد مدارس شرکت کننده در طرح پیاده روی روزانه را در سراسر دنیا به ۳۶۰۰ مدرسه برساند.
بنابه گفته این محققان، کودکانی که در این برنامه شرکت داشتند، پس از مدتی از نظر ترکیب بدن و سلامتی در وضعیت بهتری نسبت به همسن‌های خود که زندگی بدون تحرکی می‌گذراندند، قرار داشتند. در ضمن قدرت تمرکز آنها بسیار افزایش یافته بود و مطالب درسی را بهتر می‌آموختند.
محققان معتقدند که پیاده و یا دوی روزانه در عین حال می‌تواند از ابتلای کودکان، به ویژه نوجوانان، به افسردگی نیز پیشگیری کند. نبود ورزش مناسب میان کودکان و نوجوانان، آنها را در جوانی به افسردگی مبتلا می‌کند. اما با برنامه‌های ورزشی از همان دوران ابتدایی، از احتمال ابتلای کودکان به افسردگی، به ویژه در مقاطع بالاتر، کاسته می‌شود.
محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا نیز اثربخشی این برنامه ورزشی در راندن افسردگی را تایید کرده‌اند.
مترجم: نادیا زکالوند