محمدسیاح، خبرنگار مجلس طبنا(خبرگزاری سلامت): مسعود کرباسیان در جلسه علنی دیروز مجلس شورای اسلامی‌با بیان این مطلب ادامه داد: امروز درباره اصلاحیه قانونی که در سال ۸۶ مصوب شده صحبت خواهیم کرد و این اصلاحیه بر اساس تجربیاتی که در طی این سال‌ها به وجود آمده برای حل مسائل داخلی کشور انجام می‌شود.

وی در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی، افزود: از سال ۸۸ با تصویب آیین نامه اجرایی بر اساس قانون، کار آغاز شد که در این قانون پدیده پولشویی به عنوان جرم تلقی و مجازات‌هایی برای آن در نظر گرفته شد.

کرباسیان با اشاره به اشکالاتی که در لایحه قانون مبارزه با پولشویی وجود دارد، تصریح کرد: متناسب نبودن جرم با مجازات، محدود بودن دایره مشمول جرایم به درون کشور، پیش بینی نشدن رویه برای توقیف اموال و تغییر در ترکیب شورای عالی اشکالات قانون فعلی است که باید نماینده‌های مردم نسبت به این موضوعات توجه کافی را داشته باشند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه ضرورت تعیین ساختار عملیاتی مبارزه با پولشویی، افزود: فعالیت‌های اجرایی از شورای عالی مبارزه با پولشویی باید منتزع شود و برای تامین نیازهای داخلی اصلاحاتی در قانون صورت گیرد به همین دلیل متن گزارش کمیسیون حقوقی و قضایی که به صحن علنی مجلس ارائه شده مورد تایید دولت است.

لازم به ذکر است که این لایحه در جریان رای گیری نمایندگان با ۱۳۹ رای موافق، ۵۵ رای مخالف و ۲ رای ممتنع از مجموع ۲۲۵ نماینده حاضر در صحن مورد موافقت قرار گرفت.