به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، دکتر علی بیژنی در دومین کنگره بین‌المللی جراحان پلاستیک و زیبایی در مورد پروتز سینه گفت: در گذشته برخی از منابع اعلام می‌کردند که انجام پروتز سینه می‌تواند سبب افزایش احتمال ابتلا به سرطان سینه شود در حالی که امروزه مشخص شده تفاوتی میان درصد احتمال ابتلا به سرطان سینه در میان افرادی که پروتز سینه انجام داده یا نداده‌اند، نیست.

رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ادامه داد: پروتز سینه تأثیری در شیردهی نخواهد داشت و پروتزهای استفاده شده نیز داخلی نیستند و از کشورهایی همچون آمریکا، فرانسه، انگلیس، برزیل و ژاپن وارد می‌شوند که قیمتی حدود ۳.۵ تا ۴ میلیون دارند. همچنین هزینه این جراحی زیبایی منطبق با تعرفه‌های اعلام شده در بخش خصوصی و دولتی است.

وی بیان کرد: بیمارانی که مبتلا به سرطان هستند و سینه آنها تخلیه شده است یک سال پس از درمان می‌توانند در صورتی که این سرطان در آنها عود نداشته باشد از پروتز سینه استفاده کنند.

رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی تأکید کرد: افراد می‌توانند پزشکان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی را از طریق مراجعه به انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی، سازمان نظام پزشکی و سایت وزارت بهداشت پیدا و پس از آن برای جراحی و انتخاب پزشک خود اقدام کنند.