به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، حجت الاسلام سیدجواد موسوی با بیان اینکه مردم استان در ۶ ماه نخست امسال ۷ میلیارد و ۷۱۵ میلیون تومان زکات پرداخت کرده‌اند، گفت: این مبلغ شامل زکات واجب، زکات مستحب، فطریه و کفارات است.

وی با اشاره به اینکه سرفصل‌های هزینه کرد زکات در کمیته امداد مشخص است، ادامه داد: ۹۲ درصد از زکات پرداختی مردم استان تهران در ۶ ماه نخست امسال به امور نیازمندان و هشت درصد آن برای پروژه‌های عمرانی اختصاص یافت.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان تهران با اشاره به سرفصل‌های پرداختی زکات بیان کرد: کمک هزینه خرید جهیزیه، درمان، تحصیل دانش آموزان و دانشجویان، آزادی زندانیان، احداث، تعمیر و بازسازی مسکن و معیشت از مهم‌ترین سرفصل‌های هزینه‌کرد زکات بوده است.

حجت الاسلام موسوی اضافه کرد: در سرفصل‌های عمرانی شش مسجد و یک حسینیه احداث و یک مسجد نیز بازسازی شد که ۶۲۳ میلیون تومان برای این موارد هزینه شده است.

وی با بیان اینکه ۱۸ هزار و ۸۲۶ نفر از نیازمندان در استان تهران از محل زکات بهره مند شدند، گفت: گندم، جو، خرما، کشمش، گاو، گوسفند، شتر، طلا ، نقره و مسکوک اقلامی‌ هستند که زکات به آنها تعلق می‌گیرد که در استان تهران زکات پرداختی شامل گندم، جو، کشمش، گوسفند، مال‌التجاره و زکات مستحبی بوده است.

حجت الاسلام موسوی با یادآوری اینکه هم اکنون ۳۴۷ عامل افتخاری زکات در استان تهران وجود دارند، افزود: ۸۱ مبلغ (تبلیغ کننده) افتخاری و مقطعی زکات در استان با کمیته امداد همکاری می‌کنند. (مهر)