به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، حسن رزمی دبیر شورای‌ آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری سی و دومین دوره آزمون دستیاری دندانپزشکی در ۱۴ تیرماه سال جاری، گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی، کلید نهایی این آزمون، ۲۳ تیرماه در سایت مرکز سنجش قرار خواهد گرفت.

وی به برگزاری آزمون ارتقا و دستیاری دندانپزشکی در ۱۴ تیرماه اشاره کرد و اظهار داشت: در سی و دومین دوره آزمون دستیاری دندانپزشکی، ۲ هزار و ۲۲۸ داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد حدود ۳۷۰ نفر در فرآیند آزمون پذیرفته می‌شوند که در نهایت برای گذراندن دوره تخصصی به دانشگاه‌های مربوطه معرفی خواهند شد.

زمان برگزاری آزمون ارتقا در ۱۷ حوزه تخصصی

رزمی از برگزاری آزمون ارتقا با شرکت ۷۸۴ نفر در ۱۷ حوزه تخصصی خبر داد و تصریح کرد: با توجه به گزارش نمایندگان دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی در محل برگزاری آزمون با همکاری و همدلی همکاران در مرکز سنجش آموزش پزشکی و حراست مرکز، فرآیند اجرایی آزمون بدون هیچ مشکلی برگزار شد.

وی در ادامه افزود: طبق زمانبندی انجام شده درمرکز سنجش آموزش پزشکی در روزهای ۱۹ و ۲۰ تیرماه، روند بررسی اعتراضات انجام خواهد شد و در نهایت روز ۲۳ تیر، کلید نهایی آزمون دستیاری دندانپزشکی در سایت مرکز سنجش قرار خواهد گرفت.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در آزمون دستیار دندانپزشکی امسال هیچ تغییر ظرفیتی نسبت به سال گذشته نداشتیم، خاطرنشان کرد: طبق ارزیابی‌های اولیه انجام شده آزمون ارتقا و دستیاری دندانپزشکی از لحاظ رعایت استانداردها با کیفیت خوبی برگزار شد. در نظر داریم تا بر مبنای روش‌ها و فناوری های نوین در آزمون سال آینده از این روش‌ها بهره‌برداری کنیم تا نحوه و کیفیت برگزاری آزمون به لحاظ اجرایی ارتقا یابد.(باشگاه خبرنگاران)