به گزارش طبنا ( خبرگزاری سلامت ) از دیلی میل، محققان به بررسی سلامت افراد با ۵ ویژگی اصلی شخصیتی پرداختند و به نتایج جالبی دست یافتند.

افراد برونگرا به دلیل اینکه بسیار اجتماعی و دایم بین جمع و در مهمانی‌ها هستند، ممکن است به عادت‌های بد پرخوری و در نتیجه چاقی و بیماری‌هایی مانند دیابت و ناراحتی‌های قلبی مبتلا شوند.

از طرفی افراد با خلقیات نرم و ملایم به دلیل اینکه دایم می‌خواهند مردم را از خود راضی نگه دارند، بیشتر به بیماری‌های ناشی از اضطراب مبتلا می‌شوند.

کسانی که کنجکاو هستند و به دنبال تجربه‌های جدید هستند، اگرچه نسبت به دیگر گروه‌های شخصیتی از نظر سلامتی به مراتب بهترند اما به دلیل اینکه گاهی، هیجان بسیاری در زندگی‌شان تجربه می‌کنند، بیشتر در معرض فشار خون بالا و مشکلات قلبی و یا سکته قرار می‌گیرند.

افراد وظیفه‌شناس نیز بسیار پرکار شده و با وسواس و نظم خاصی به دنبال تحقق بخشیدن اهداف زندگی‌شان هستند. خوشبختانه این گروه از افراد به دلیل تغذیه و ورزش مناسب، توان مراقبت از خود در برابر بسیاری از بیماری‌ها را دارند. اما با یک مشکل روبه‌رو هستند و آن پرکاری و بسیار دقیق بودن در تمام جزئیات زندگی‌شان است. این ویژگی گاهی آنها را دچار سوء هاضمه می کند.

افراد رومانتیک به دلیل اینکه بیش از دیگران به آغوش همسران خود می‌روند، به سبب ترشح هورمون اکسی توسین، شادتر و البته دارای فشار‌خون پایین‌تری هستند.

به گزارش طبنا، ویژگی های شخصیتی‌مان، در تعیین نوع زندگی‌مان دخیل است و آن نیز به نوبه خود روی جسم‌مان اثر می‌گذارد.

مترجم: نادیا زکالوند