به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، جلال ملکی با اشاره به اینکه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ ساعات پیک حوادث مربوط به چهارشنبه‌سوری است، اظهار کرد: در این بازه زمانی ۱۷۰ مورد آتش‌سوزی مرتبط با چهارشنبه‌سوری به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که ‌آتش‌نشانان در حداقل زمان ممکن در محل حاضر و نسبت به عملیات اطفا و نجات اقدام کردند.

وی ادامه داد: از موارد گزارش شده، ۷۲ مورد مربوط به حریق ساختمان‌های مسکونی، ۱۷ مورد مربوط به ساختمان‌های غیر مسکونی،  ۱۱ مورد مربوط به حریق وسائل نقلیه شامل اتومبیل و موتورسیکلت و ۶۸ مورد مربوط به حریق مواردی مانند درخت، فضای سبز و ضایعات بود و ۲ مورد انفجار نیز به وقوع پیوست.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه در این حوادث ۳ نفر دچار مصدومیت شدند که ۲ نفر آنها مرد و یک نفر خانم بود، خاطرنشان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ هزار تماس با سامانه ۱۲۵ گرفته شد که ۴هزار مورد آن در بازه زمانی ساعت ۱۶ تا ۲۴ بود.

وی با اشاره به کاهش ۲۰ درصدی تماس‌های مرتبط با حوادث چهارشنبه‌سوری نسبت به سال گذشته تصریح کرد: تعداد حوادث نسبت به سال‌های ۹۵ و ۹۴ تفاوت معناداری نداشته و خوشبختانه مردم ما ضمن اجرای مراسم چهارشنبه سوری اصول ایمنی را نیز رعایت می‌کنند.

ملکی تاکید کرد: بسیاری از تماس‌های گرفته شده با سامانه ۱۲۵ آتش‌ نشانی تهران مربوط به درخواست مشاوره و راهنمایی درباره اصول ایمنی بوده است.