مدیر عامل مؤسسه خیریه پیوند دوگل شرایط و مزایای بهره مندی زوج های جوان نیازمند از این مؤسسه را تشریح کرد.

 

حسن ادیب زاده در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت در ارتباط با فعالیت های ۱۳ ساله این مؤسسه در زمینه جهیزیه و ازدواج اظهار داشت: این مؤسسه ابتدا توسط برخی از خیرین و بازاریان خیرخواه با هدف کمک به زوج های جوان تشکیل شد.

 

وی افزود: این کمک ها مخصوص زوج های جوان و قشر کم درآمد جامعه است و جهیزیه ای که به این افراد داده می شود در ۳ مرحله شامل بلاعوض، نصف قیمت و از نظر هزینه پرداختی بسیار کمتر شده برای افرادی که به طور همزمان وسایل خود را به جای معرفی شده خریداری می کنند، است.

 

مدیر عامل مؤسسه خیریه پیوند دوگل با اشاره به اینکه افراد نیازمند به مؤسسه خیریه توسط خانوادها و خیرین معرفی شده یا خود مراجعه می کنند، گفت: ما این افراد را تحت پوشش خدمات خود قرار می دهیم.

 

ادیب زاده عنوان کرد: پک ۱۵ قلمی برای جهیزیه این نو عروس و دامادها شامل یخچال، گاز، لباسشویی، فرش و اقلام ضروری بوده که در اختیار انها قرار می گیرد.

 

وی با بیان اینکه تمامی خدمات برای این زوج ها شامل آرایشگاه، تالار، ماشین عروس و … توسط این خیریه تهیه می شود، گفت: فراهم کردن تمامی این خدمات توسط خیرین باعث شده تا مراحل ازدواج این افراد به آسانی صورت گیرد.

 

مدیر عامل مؤسسه خیریه پیوند دوگل اضافه کرد: در سال ۸۳ تا ۸۶ برای این زوج ها مسکن به صورت آپارتمان در تهران فراهم شد اما به دلیل محدودیت خاص این طرح ادامه پیدا نکرد و امیدواریم در آینده بتوانیم شرایط فراهم کردن مسکن را نیز برای آنها مهیا کنیم.

 

ادیب زاده خاطرنشان کرد: کار موسسه خیریه ما عام المنفعه برای زوج های جوان نیازمند بوده و آنها می توانند وسایل موردنظر خود را در مکان هایی که موسسه معرفی می کند ارزانتر و راحتر خریداری کرده و دغدغه ای این را نداشته که تک تک از فروشگاه های مختلف وسایل خود را خریداری کنند.

 

وی تاکید کرد: از مزایای بهرمندی از مؤسسه خیریه این بوده که پک مورد نظر خود را در یک مجموعه خریداری می کنند و هزینه رفت و آمد این مسأله کاهش پیدا می کند.

 

مدیر عامل مؤسسه خیریه پیوند دوگل گفت: از برنامه های ما مبنی بر این بوده که در آینده نزدیک سفرهای زیارتی و سیاحتی نیز برای زوج ها در نظر بگیریم همچنین اشتغال زایی توسط خیریه برای این زوجین مد نظر باشد.

 

وی گفت: در زمینه اشتغال زایی این افراد کارآفرینی و کارگاه ها در صورت فراهم شدن امکانات، جا و مکان در نظر گرفته شده که در اسرع وقت انجام می شود و شامل کارگاه های قالی بافی، تولید قارچ و … بوده تا هم جذب نیرو داشته باشیم و هم اشتغالی برای این جوانان فراهم شود.

ادیب زاده یادآور شد: زوج های نیازمند به دریافت این خدمات می توانند به دفتر مؤسسه خیریه پیوند دوگل به شماره ۰۲۱۶۶۷۲۶۴۲۱ تماس حاصل کنند و یا به دفتر مرکزی واقع در خیابان جمهوری چهارراه استانبول مراجعه کنند.

کدخبرنگار۴۱۰۸۰۰