به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمدمهدی شهریاری در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه آذربایجان غربی که با حضور سعید نمکی، معاون سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، افزود: در حال حاضر دستگاه‌های دیالیز استان وضعیت مناسبی ندارد و بخش قابل توجهی از این دستگاه‌ها از رده خارج است.

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه این استان به صورت اورژانسی به ۱۰۰ دستگاه دیالیز نیاز دارد، ابراز امیدواری کرد که این تجهیزات با مساعدت‌های سازمان برنامه و بودجه خریداری شود.

وی اضافه کرد: ۴۰۰ بیمار در ارومیه به صورت چهار شیفته در بیمارستان آیت الله طالقانی این شهر دیالیز می‌شوند و وضعیت دستگاه‌های دیالیز شرایط نامناسبی را ایجاد کرده است. جبران عقب ماندگی‌های دیرینه این استان نیازمند تامین اعتبار و توجه بیش از پیش مسئولان کشوری است.

شهریاری بیان کرد: جبران عقب ماندگی‌های دیرینه این استان نیازمند تامین اعتبار و توجه بیش از پیش مسئولان کشوری است.

استاندار آذربایجان غربی در خصوص مشکلات استان گفت: وضعیت نامناسب شاخص‌های سواد، آموزش و تخت‌های بیمارستانی، کمبود نیروی انسانی در نهادهای مختلف از جمله نهاد حمایتی بهزیستی، مشکل زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی به ویژه بیمارستان ۶۰۰ تختخوابی ارومیه، سرانه پایین فضای ورزشی و مشکلات زیاد بخش آموزش و پرورش از جمله آنهاست.

شهریاری اظهار امیدواری کرد که سفر هیات ویژه‌ای از سازمان برنامه و بودجه به استان، زمینه توسعه بیش از پیش آذربایجان غربی را فراهم کند(ایسنا)