عضو هیات مدیره انجمن داروسازان تهران تاکید کرد: در بیانات مقام معظم رهبری، مسؤلیت و نظارت حوزه سلامت به وزیر بهداشت و معاونین مربوطه سپرده شده و بر این اساس، ورود شورای رقابت به موضوع دارو، نفعی برای مردم ندارد.

 

دکتر شهاب الدین جنیدی عضو هیات مدیره انجمن داروسازان تهران، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت، ورود شورای رقابت به حوزه دارو را مغایر با قوانین بالادستی برشمرد و اذعان داشت: دارو کالای سلامت محور است و رقابت پذیر نیست.

جنیدی خاطرنشان کرد: قانون تشکیلات وزارت بهداشت، این دستگاه اجرایی را مخیر به تدوین آیین نامه و ضوابط می‌داند و اشاره دارد که وزارتخانه می‌تواند ضوابط و آیین‌نامه‌های لازم را جهت انجام امور تدوین نماید.

وی افزود: مراجعی که می‌توانند نسبت به تغییر آیین‌نامه‌ها و ضوابط اجرایی دستگاه‌های اجرایی اقدام و یا آن را متوقف نمایند، دیوان عدالت اداری و مراجع قانونگذار مانند مجلس شورای اسلامی است.

مدیر روابط عمومی انجمن داروسازان تهران متذکر شد: به نظر می‌رسد مصوبه شورای رقابت در رابطه با تاسیس داروخانه‌ها و آین نامه و ضوابط مربوط با آن که توسط وزارت بهداشت ابلاغ شده، دارای اشکالاتی است.

جنیدی تاکید کرد: در بیانات مقام معظم رهبری، مسؤلیت و نظارت حوزه سلامت به وزیر بهداشت و معاونین مربوطه سپرده شده و بر این اساس، ورود شورای رقابت به موضوع دارو، نفعی برای مردم ندارد.

وی بیان داشت: اگر روند تاسیس داروخانه‌ها با همین منوال باشد و با شرایط کلی کشور هماهنگ نباشد، شاهد تمرکز داروخانه ها در کلانشهرها و کمبود و حتی نبود دارو در شهرهای کم برخوردار خواهیم بود.

 

کد خبرنگار: ۴۱۰۲۵